Syn Janusza Chabiora współtworzył hitowe filmy. Teraz został członkiem Europejskiej Akademii Filmowej

Janusz Chabior jest jednym z najpopularniejszych aktorów w Polsce, lecz mimo to na temat życia prywatnego nie zdradza zbyt wiele. Z tego powodu mało kto wie, że zamiłowanie do filmu podziela również jego jedyny syn, Nikodem.

Janusz Chabior jest wybitnym aktorem telewizyjnym, filmowym i teatralnym. Współpracował z wieloma uznanymi reżyserami, w tym m.in. z Juliuszem Machulskim, Tadeuszem Królem czy Wojciechem Smarzowskim. Na małym ekranie pojawia się regularnie od lat. Występował m.in. w "Pitbullu", "Świecie według Kiepskich" czy "Komisarzu Alexie", lecz największą popularność zdobył, wcielając się od ponad 14 lat w rolę redaktora Artura Jaśkiewicza w "Na Wspólnej".

Zobacz wideo Janusz Chabior na planie "Samych swoich". Wspomina dzieciństwo i zdradza, jakim reżyserem jest Artur Żmijewski

Aktor ma za sobą kilka nieudanych związków. Owocem jednego z nich jest syn

Choć na ścieżce zawodowej Janusz Chabior wielokrotnie triumfował, to prywatnie nie zawsze miał powody do radości. Po nieudanym związku z dziennikarką Barbarą Chabior, którego owocem jest jego jedyny syn, Nikodem, poślubił Anitę Poddębniak. Ta relacja również nie przetrwała próby czasu i zakończyła się rozwodem w 2013 roku. Po latach jednak los się do niego uśmiechnął i w 2020 roku ponownie stanął na ślubnym kobiercu u boku koleżanki po fachu, Agaty Wątróbskiej, z którą jest do dzisiaj. Mimo niesłabnącej popularności aktor stara się chronić życia prywatnego i rzadko wypowiada się na temat swoich bliskich w mediach. A szkoda, bo okazuje się, że jego jedyny syn daje mu wiele powodów do dumy.

To jedyny syn Janusza Chabiora. Nikodem został członkiem Europejskiej Akademii Filmowej

Okazuje się, że Nikodem Chabior od najmłodszych lat podzielał pasję ojca, dlatego obierając ścieżkę zawodową, poniekąd poszedł w jego ślady. Jest absolwentem Szkoły Filmowej w Łodzi na kierunku reżyseria, w której obecnie pełni również rolę wykładowcy, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z aspirującymi twórcami. Na co dzień zajmuje się głównie montażem, zrealizował wiele krótkometrażowych produkcji, filmów fabularnych i dokumentalnych.

 

Współtworzył m.in. "MayDay", "Rojsta", "Filipa" czy hitowe "The Office PL". Na swoim koncie ma również teledyski, w tym dla artystów takich jak: Radiohead, Brodka, Dorota Masłowska, Natalia Nykiel oraz Pezet. W maju 2023 roku wkład Nikodema w rozwój kinematografii został w końcu należycie doceniony. Wraz z 35 innymi Polakami został zaproszony do członkostwa w Europejskiej Akademii Filmowej, która przyznaje nagrody porównywalne do amerykańskich Oscarów. Obecnie na jej czele stoi uznana polska reżyserka, Agnieszka Holland

Więcej o: