Billy Miller nie żyje. Aktor znany z serialu "Żar miłości" miał 43 lata

15 września zmarł Billy Miller, aktor zdobył nagrodę Emmy za film "Żar młodości". Artysta miał zaledwie 43 lata. Matka aktora wydała oświadczenie w sprawie.

Informację o śmierci Billy'ego Millera przekazał jego menadżer w rozmowie z The Hollywood Reporter. Przyczyna śmierci aktora nie została wówczas podana, jednak wspomniano, że artysta chorował na depresję maniakalną.

Zobacz wideo Rodzic pyta: Kiedy skorzystać z pomocy psychologa? Ekspertka: Najszybciej, jak tylko to jest możliwe

Billy Miller nie żyje. Zdobywca Emmy miał 43 lata

Oświadczenie w sprawie wydała również matka aktora, Patricia Miller, która podziękowała fanom syna za wsparcie, modlitwy, kondolencje i wyrazy miłości. "Przez lata dzielnie walczył z depresją maniakalną. Zrobił wszystko, co mógł, żeby pokonać chorobę. Kochał swoją rodzinę, przyjaciół i fanów, ale ostatecznie to choroba wygrała tę nierówną walkę i oddał swoje życie" - pisze matka Millera. "Pozostałe przyczyny śmierci, o których słyszycie, nie są prawdziwe" - podkreśla.

Billy Miller zyskał popularność za sprawą roli Richiego Novaka w serialu "Wszystkie moje dzieci", wcześniej grał również w "Szpitalu miejskim". Po zakończeniu zdjęć do serialu ABC, Millera obsadzono w roli Billy'ego Abbota w "Żarze młodości". Postać grana przez aktora cieszyła się dużą popularnością zarówno wśród fanów, jak i krytyków. Za pracę przy produkcji Miller został wyróżniony trzema nagrodami Emmy.

W późniejszych latach aktor zaczął pojawiać się na dużym ekranie. Zagrał w filmie "Zabójcza podróż poślubna", "Snajper" i "Zła krew". Występował także w serialu "W garniturach", gdzie zagrała także Meghan Markle. Z kolei w serii "Truth Be Told" wcielił się w Alexa Dunna.

Billy Miller urodził się w 1979 roku w Teksasie. Zaczynał karierę występami w reklamach. Poza aktorstwem Miller zajmował się także gastronomią. Był również właścicielem kilku barów i restauracji w Los Angeles.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą, co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Więcej o: