"Łowcy pedofili" zatrzymali Gabriela Jarreta. Aktor chciał umówić się z 13-latką

Jak donosi "Daily Mail", hollywoodzki aktor, Gabriel Jarret, został złapany przez "łowców pedofili" w niedzielę wieczorem. Mężczyzna miał spotkać się z 13-letnią dziewczynką poznaną przez internet.

Do zatrzymania doszło w niedzielę wieczorem w Santa Monica, gdzie Gabriel Jarret umówił się z 13-latką poznaną przez winternet. Za dziewczynkę, z którą od maja 2022 roku czatował aktor, podawał się jeden z członków grupy "łowców pedofili".

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Hollywoodzki aktor, Gabriel Jarret, zatrzymany przez "łowców pedofili"

W momencie zatrzymania, Gabriel Jarret miał tłumaczyć, że nie wiedział, iż dziewczyna jest niepełnoletnia, a spotkanie zaplanował specjalnie po to, aby powiedzieć jej, by więcej się z nim nie kontaktowała. "Łowcy pedofili" przekazali policji wszystkie zapisy z rozmów między aktorem a nastolatką oraz dołączyli do nich nagranie ze zdarzenia.

Jak działają "łowcy pedofili"? 

Grupa "łowców pedofili" funkcjonuje również w Polsce. Jej członkowie zakładają fałszywe konta w mediach społecznościowych, podając się za dzieci i nastolatków. Gdy rozmowa między osobą dorosłą a potencjalną ofiarą przybierze nielegalny charakter, członkowie zespołu przekazują policji zebrany materiał dowodowy.

Kariera Gabriela Jarreta nabrała rozpędu w lata 80., gdy zagrał między innymi w "Real Genius" i "The Karate Kid Part III". Choć na koncie ma dwa bardzo głośne tytuły z tamtych czasów, dziś wciela się głównie w role epizodyczne w niszowych produkcjach. Wystąpił między innymi w filmie "13 Minutes", "The Grind", "Poseidon" czy "Last Days".

Czytaj również: Aktorka Magdalena C. z zarzutem za reklamowanie alkoholu. Grozi jej sroga kara

Więcej o: