Czy Tim Burton wróci do pracy nad drugim sezonem "Wednesday"? Podjął już decyzję

Tim Burton odniósł się do krążących w Internecie pytań, dotyczących jego zaangażowania w pracę nad nowym sezonem serialu "Wednesday". Reżyser zapewnił, że ma już konkretne plany na przyszłość, choć nadal czeka na decyzję twórców hitu Netfliksa.

Jedno jest pewne, bez Tima Burtona serial "Wednesday" nie zdobyłby takiego rozgłosu, jaki zapewniło mu nazwisko znanego i cenionego reżysera. Odpowiedzialny za nakręcenie czterech z ośmiu odcinków Netfliksowego hitu Tim Burton jest obecnie zaangażowany w pracę nad "Sok z żuka 2", w którym gra również Jenna Ortega. Produkcja filmu, podobnie jak plany twórców "Wednesday" zostały wstrzymane ze względu na strajk aktorów i scenarzystów.

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co wiemy na temat zaangażowania Tima Burtona w pracę nad nowym sezonem "Wednesday"?

Póki co wiadomo, że praca nad nowym filmem nie wpłynie na obecność Tima Burtona na planie hitu Netfliksa. "Sok z żuka 2" jest już bowiem na końcowym etapie produkcji, natomiast prace nad drugim sezonem "Wednesday" jeszcze nie ruszyły. W wywiadzie dla "BFI" Tim Burton potwierdził, że pojawi się na planie serialu, jednak sam nie jest pewien, za co będzie odpowiedzialny.

"W mojej głowie odkładam rzeczy na później, dopóki nie skończą się wszystkie strajki. Jestem w stanie montować i robić rzeczy, które mogę, ale wszystko wróci do normy, dopiero gdy kurtyna zostanie podniesiona. Ale tak, będę w to zaangażowany w jakiś (sposób). Nie jestem do końca pewien, ponieważ w tej chwili wszystko się zatrzymało" - przyznał reżyser.

Na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat drugiego sezonu "Wednesday", a sami twórcy serialu nie są w stanie wskazać nawet orientacyjnej daty jego premiery. Zaznaczyli natomiast, że w kolejnych odcinkach chcieliby skupić się na relacji między Morticią i główną bohaterką Wednesday.

Więcej o: