Co się bardziej opłaca Netflix czy Disney Plus? A może HBO Max? Oto pakiety popularnych treamingów

Rynek platform streamingowych z roku na rok stale się powiększa. Obecnie w Polsce swoje usługi świadczą niemal wszystkie największe serwisy na świecie. Na to, który z nich bardziej zainteresuje potencjalnych użytkowników, bez wątpienia wpływa cena. Jak wyglądają koszty dołączenia do poszczególnych platform VOD?

Netflix, HBO Max czy Disney+ to zaledwie kilka z najpopularniejszych platform streamingowych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Serwisy nieustannie zabiegają o nowych użytkowników, powiększając swoje biblioteki o kolejne tytuły. To jednak niejedyny czynnik, decydujący o podjęciu subskrypcji, kluczowa jest również cena. 

Zobacz wideo Natalia Nykiel zaśpiewała hit Disneya. "To była wielka nobilitacja. Śpiewam tę piosenkę na koncertach do dziś"

Jaka platforma streamingowa jest najtańsza? Porównanie Prime Video i SkyShowtime

Jesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią przez wielu wytęskniony czas, spędzany podczas seansu w domowym zaciszu. O dostarczanie rozrywki kinomanom od lat dbają platformy streamingowe, wśród których bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Najtańsze usługi oferuje obecnie Prime Video, miesięczny abonament wynosi bowiem 10,99 zł, zaś roczny 49 zł. Nieco drożej prezentują się usługi SkyShowtime. Cena za miesiąc dostępu do biblioteki wynosi 24,99 zł, a w przypadku płatności za cały rok z góry 198,99 zł. 

Co bardziej się opłaca - Netflix czy Disney Plus, a może HBO MAX? Cennik popularnych platform 

Obecnie największą różnorodność tytułów oferuje Netflix, uznawany od lat za giganta streamingowego na świecie. By uzyskać dostęp do biblioteki platformy, należy zakupić jeden z trzech pakietów, których ceny są uzależnione od jakości wyświetlanych treści oraz ilości urządzeń mogących jednocześnie je oglądać. Tym samym najtańszy pakiet wynosi 29 zł miesięcznie i daje dostęp jednej osobie. Kolejny umożliwiający współdzielenie konta przez dwie osoby, kosztuje 49 zł, a najdroższy dla czterech subskrybentów wynosi 60 zł. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku HBO MAX, należące do studia Warner Bros. Discovery. Serwis oferuje dwie opcje: miesięczny dostęp w wysokości 29,99 zł lub roczny za 234,99 zł płatne z góry.

W tej kategorii nie można również pominąć Disney+, który oferuje nie tylko produkcje Disneya, ale również studia Pixar, Marvel, Star Wars czy National Geographic. Platforma daje użytkownikom możliwość wyboru pomiędzy dwoma planami: jeden z nich wynosi 28,99 zł miesięcznie, zaś drugi 289,90 zł za rok. Należy jednak nadmienić, że od 6 grudnia 2023 roku ceny za dostęp do serwisu w Polsce ulegną zmianie. Miesięczny pakiet będzie wówczas wynosić 37,99 zł, a cena rocznego analogicznie zostanie podniesiona do 379,90 zł. By zrekompensować subskrybentom podwyżkę, do 20 września jest możliwość uzyskania dostępu do biblioteki platformy na trzy miesiące za 6,99 zł miesięcznie. 

Więcej o: