"Sex Education" wraca na Netflix. 4. sezon będzie mroczniejszy od poprzednich

Na Netfliksie pojawił się 4. i zarazem ostatni sezon "Sex Education". Aktorzy żegnają się z serialem, a reżyserka Laurie Nunn podsumowuje, jak przebiegała praca nad finałowymi odcinkami. Jakich emocji dostarczy widzom ostatni sezon ulubionej komedii dla nastolatków? Jak potoczą się losy głównych bohaterów? Odpowiadamy.

"Sex Education" wraca z finałowym sezonem, który zafunduje widzom porządną dawkę rozrywki. Zgodnie z zapowiedziami ostatnie odcinki serialu Netfliksa nie będą wyłącznie poświęcone domknięciu dotychczasowych wątków, ponieważ bohaterowie znajdą się w kompletnie nowej, nieco przerażającej rzeczywistości, w której dorosłość zacznie pukać im do drzwi.

Zobacz wideo Szalone lata 90. powracają? T-raperzy znad Wisły pojawili się w klipie. Przypominamy ich telewizyjną historię [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Co wydarzy się w ostatnim sezonie "Sex Education"? 

Akcja przeniesie się z liceum Moordale do Cavendish Sixth Form College, gdzie dotychczasowi uczniowie szkoły średniej będą kontynuowali naukę. Dla wielu będzie to trudny do zaakceptowania krok ku dorosłości. Maeve wyjedzie do USA, gdzie rozpocznie studia na prestiżowym Wallace University. Wciąż będzie utrzymywała kontakt z Otisem, jednak, jak już wcześniej opowiadała aktorka wcielająca się w rolę głównej bohaterki, w tym sezonie będzie jej zdecydowanie mniej. 

Kogo zobaczymy w obsadzie "Sex Education"?

Postać Maeve zejdzie raczej na drugi plan, ustępując miejsca nowym bohaterom. W tych rolach wystąpią Dan Levy, Thaddea Graham i Marie Reuther. Poza tym obsada serialu nie uległa zbyt wielkim zmianom. W głównych rolach znów powrócom: Gillian Anderson (Jean), Aimee-Lou Wood (Aimee), Connor Swindells (Adam), Kedar Williams-Stirling (Jackson), Mimi Keene (Ruby) i George Robinson (Isaac). O pracy nad ostatnim sezonem "Sex Education" opowiedziała reżyserka Laurie Nunn.

"Jesteśmy niesamowicie dumni z "Sex Education" i czujemy się zobowiązani wobec naszych genialnych scenarzystów, obsady i ekipy, którzy wkładają tyle serca w tworzenie każdego odcinka. Pracowali oni niestrudzenie, aby dostarczyć wam finałową serię, i nie możemy się doczekać, aby się nią z wami podzielić" - przyznała.

Z serialem pożegnali się także aktorzy, w tym wcielający się w role Otisa Asa Butterfield.

"Aż ciężko w to uwierzyć. To słodko-gorzkie uczucie, przez ostatnie cztery czy pięć lat praca przy serialu stanowiła ogromną część naszego życia, więc smutno się robi, gdy trzeba się na dobre pożegnać z tymi postaciami. Ale jednocześnie myślę, że to odpowiedni moment, by to zakończyć" - przyznał grający Otisa Asa Butterfield.

Więcej o: