Rząd każe emitować specjalne spoty przed "Zieloną granicą". Sieć Multikino zabrała głos

Zgodnie z najnowszym zarządzeniem wiceszefa MSWiA, przed projekcjami "Zielonej granicy" w kinach studyjnych emitowany ma być specjalny spot, który pokaże "kontekst operacji hybrydowej". Zwróciliśmy się do przedstawicielki sieci Multikino, czy również planuje pokazywać spot przed projekcją filmu Agnieszki Holland.

Zmasowane ataki na "Zieloną granicę" trwają już od kilku tygodni, ale dopiero dzisiaj można śmiało powiedzieć, że emocje związane z filmem sięgają zenitu. Produkcję, w skandalicznych słowach, skrytykował Andrzej Duda, a we wczorajszym wydaniu "Wiadomości" pokazano aż cztery materiały uderzające w film.

Więcej ważnych artykułów ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Byliśmy w Wenecji na pokazie "Zielonej granicy". Publiczność oklaskiwała Agnieszkę Holland

Rząd każe emitować spot przed emisją "Zieloną granicą". Czy multipleksy także będą to robić?

Wcześniej "Zieloną granicę" obrażali politycy partii rządzącej. Zbigniew Ziobro pokusił się nawet o porównanie reżyserki do propagandystów III Rzeszy. Pojawiło się wówczas oburzające oświadczenie Straży Granicznej, w którym przywołano hasło z czasów niemieckiej okupacji: "Tylko świnie siedzą w kinie".

Natomiast dzisiaj do boju przystąpiło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, organizując specjalną konferencję, podczas której podano do wiadomości szokujące wiadomości związane z "Zieloną granicą". Błażej Poboży przekazał, że w kinach studyjnych seanse "Zielonej granicy" będą poprzedzone przygotowanym przez MSWiA spotem. Sam film określił mianem "paszkwilu".

Chociaż sieci multipleksów mają nie być zobowiązane do tego realizowania zarządzenia, to postanowiliśmy zapytać ich reprezentantów, czy również będą chciały emitować rządowy spot przed projekcją filmu Agnieszki Holland. Przedstawicielka sieci kin Helios poinformowała, że w tych kinach widzowie zobaczą produkcję bez poprzedzającej emisji spotu. Okazuje się, ze podobnie będzie w placówkach Multikina.

'Sieć kin Multikino nie planuje emitować tego spotu' – napisała przedstawicielka Multikina w wiadomości mailowej do redakcji Kultura Gazeta.pl, Natalia Kaleta-Nguyen.
Więcej o: