Horrory z lat 90. to prawdziwa gratka dla fanów gatunku. Sprawdź, co musisz obejrzeć

Horrory z lat 90. zagwarantują Ci sporą dawkę emocji. Jeśli szukasz filmów, które potrafią zjeżyć włos na głowie, zapoznaj się z listą najlepszych produkcji z tego okresu. Straszydła, mordercze upiory, pełzające w mroku potwory - masz odwagę się z nimi spotkać?

Zobacz najstraszniejsze horrory z lat 90. – te filmy potrafią przerazić!

Jeśli interesują Cię horrory z lat 90. warte obejrzenia, przygotuj się na noc pełną strachów i upiorów. Wśród filmów grozy, które powstały w tamtym okresie, odnajdziesz wiele ciekawych tytułów, których jednak lepiej nie oglądać samemu w ciemnym pokoju. Jeśli jesteś fanem horrorów i niestraszne Ci żadne upiory i potwory, koniecznie przekonaj się, co musisz zobaczyć.

"Wstrząsy", reż. Ron Underwood (1990)

Co czai się pod powierzchnią ziemi? Kiedy Valentine McKee (Kevin Bacon) i Earl Bassett (Fred Ward) przyjeżdżają do miasteczka Perfection w Nevadzie, nawet nie spodziewają się, co wkrótce wydarzy się w ich życiu. Wielkie pustkowie tylko z pozoru wydaje się bezpiecznym miejscem. Niedługo po przeprowadzce w nowe miejsce w okolicy zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Okazuje się, że spokój miasteczka zakłóciły olbrzymie robale, skrywające się pod ziemią. Mężczyźni postanawiają powstrzymać niebezpieczne mutanty.

"Candyman", reż. Bernard Rose (1992)

Ile prawdy tkwi w miejskiej legendzie? Czy opowieści o duchach mogą okazać się prawdą? Współczesny folklor staje się tematem pracy magisterskiej ambitnej studentki z Chicago, Helen Lyle (w tej roli Virginia Madsen). Bohaterka przeprowadza krótkie wywiady ze studentami, podążając tropem przesądów i miejskich legend. Kiedy jednak dociera do niej opowieść o Candymanie, duchu mężczyzny z hakiem zamiast ręki, postanawia dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat. Straszydło ma nawiedzać blok mieszkalny, zlokalizowany w niebezpiecznej dzielnicy. Helen postanawia wybrać się w to miejsce, by przekonać się, ile prawdy tkwi w miejskich historyjkach. Bohaterka jest przekonana, że Candyman to całkowicie zmyślona postać. Wkrótce jednak okazuje się, że straszydło istnieje naprawdę. W okolicy dochodzi do zbrodni, a podejrzaną o ich popełnienie staje się Helen.  

Zobacz wideo Na Halloween - najbardziej przerażające postaci filmowe

"Martwica mózgu", reż. reż. Peter Jackson (1992)

Kolejna propozycja na przerażający seans filmowy? "Martwica mózgu" sprawdzi się tu doskonale. Na Wyspie Czaszek dochodzi do powstania nowego gatunku – małposzczura. Zwierzęta te okazują się jednak niezwykle niebezpieczne, a ich ugryzienia prowadzą do martwicy mózgu. Gdy jedno takie stworzenie zostaje schwytane przez osoby, biorące udział w ekspedycji naukowej, nikt nie spodziewa się, jakie niebezpieczeństwo może się z tym wiązać. Małposzczur zostaje umieszczony w zoo, gdzie dochodzi do wypadku. Kobieta, śledząca syna w czasie jego spotkania z ukochaną, zostaje ugryziona przez niebezpieczne zwierzę. Wkrótce dostaje martwicy mózgu i umiera. Kobieta powstaje jednak do życia jako bezmyślna istota, lubująca się w ludzkim mięsie.  

"Noc żywych trupów", reż. Tom Savini (1990)

Nie masz dość filmów o zombie? Przekonaj się, co może wydarzyć się w czasie wizyty na rodzinnym grobie. Gdy Barbara (Patricia Tallman) i Johnnie (Bill Moseley) wybierają się na cmentarz, nie mają pojęcia, że już wkrótce będą musieli stoczyć walkę o życie. Wskutek nietypowego wydarzenia, zmarli zaczynają powstawać z grobów i ruszają tropem ludzi. Barbarze udaje się uciec do domu na pustkowiu, w którym ukryła się grupka ludzi. Czy bohaterom uda się uwolnić z koszmaru, w którym się znaleźli?

Horrory z lat 90. – ranking najstraszniejszych tytułów    

Jeśli jesteś fanem upiornych opowieści, baw się dobrze na straszliwym seansie, który zagwarantują Ci horrory z lat 90. Lista produkcji, wartych zobaczenia, ułatwi Ci odnalezienie najciekawszych tytułów. Mrożące krew w żyłach historie, zaprezentowane w poniższym rankingu, sprawdzą się znakomicie podczas halloweenowej nocy.

 • "Blair Witch Project", reż. Daniel Myrick, Eduardo Sánchez (1999)
 • "Krzyk", reż. Wes Craven (1996)
 • "Stygmaty", reż. Rupert Wainwright (1999)
 • "Ring", reż. Hideo Nakata (1998)
 • "Wilk", reż. Mike Nichols (1994)
 • "Candyman", reż. Bernard Rose (1992)
 • "Wstrząsy", reż. Ron Underwood (1990)
 • "Drapieżcy", reż. Antonia Bird (1999)
 • "Martwica mózgu", reż. reż. Peter Jackson (1992)
 • "To", reż. Tommy Lee Wallace (1990)
 • "Przerażacze", reż. Peter Jackson (1996)
 • "Nowy koszmar Wesa Cravena", reż. Wes Craven (1994)
 • "Koszmar minionego lata" reż. Jim Gillespie (1997)
 • "Noc żywych trupów", reż. Tom Savini (1990)
 • "Ulice strachu", reż. Jamie Blanks (1998)

Zobacz też: Filmy i seriale na podstawie gier: najciekawsze propozycje dla fanów opowieści pełnych akcji

*W materiale wykorzystano zdjęcia New Line Cinema, Fot. BE&W

Więcej o: