Sławę przyniosła jej rola w "Galeriankach". Co dziś robi i jak wygląda Anna Karczmarczyk?

W 2009 roku film "Galerianki" stał się ogólnopolskim hitem. W rolę głównej bohaterki wcieliła się wówczas 17-letnia Anna Karczmarczyk. Młoda aktora dobrze wykorzystała swoje pięć minut, a prace nad kolejnymi produkcjach ugruntowały jej pozycję w branży filmowej. Co słychać u Anny Karczmarczyk?

Choć dla Anny Karczmarczyk "Galerianki" nie były filmowym debiutem, a młoda aktora miała już na swoim koncie role w serialach "Na Wspólnej" oraz "Przystań", to dopiero film Katarzyny Rosłaniec sprawił, że jej kariera nabrała rozpędu. W dramacie z 2009 roku zaledwie 17-letnia aktorka zagrała nieśmiałą nastolatkę, Alicję. Dziewczyna zaprzyjaźnia się z grupką rówieśniczek, które — jak się później okazuje — zajmują się prostytucją. Nowe koleżanki powoli wciągają Alicję do świata sponsoringu, kusząc ją wizją łatwego i szybkiego zarobku. Wkrótce potem każda z dziewczyn, w tym główna bohaterka, musi zmierzyć się z brutalną rzeczywistością i konsekwencjami swoich decyzji. Film spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno ze strony publiczności, jak i samych krytyków. Do dziś uznawany jest za swego rodzaju przestrogę dla młodych osób.

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

Jak rozwinęła się kariery Anny Karczmarczyk po "Galeriankach"?

Dzięki "Galeriankom" Anna Karczmarczyk zyskała popularność, która zapewniła jej role w kolejnych filmowych i serialowych produkcjach. Niestety sława miała również swoją ciemną stronę, o czym aktorka opowiedziała w rozmowie z "Dzień dobry TVN": Po premierze było mi społecznie dosyć ciężko. Wołano za mną "galerianka, galerianka". Miałam 18 lat, byłam młodą dziewczyną z małego miasta.

Trudny okres nie powstrzymał jednak Anny Karczmarczyk przed dalszym budowaniem swojej aktorskiej kariery. Dwa lata po "Galeriankach" zagrała w komedii "Weekend" u boku Małgorzaty Sochy i Jana Frycza. Wystąpiła również w "M jak miłość", gdzie wcieliła się w rolę Aleksandry Malinowskiej. Później był "Hotel 52", "Wkręceni 2" oraz "Kochanie, chyba cię zabiłem".

 

W 2016 roku Anna Karczmarczyk ukończyła studia na Akademii Teatralnej w Warszawie. W tym samym roku aktorka wystąpiła programie "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami", gdzie zwyciężyła wraz z Jackiem Jeschke. Na planie show poznała też swojego przyszłego męża Pascala Litwina, który jest producentem telewizyjnym. W 2021 roku aktorka i producent zostali rodzicami.

W 2021 roku Anna Karczmarczyk zagrała również w filmie Marii Sadowskiej "Dziewczyny z Dubaju". Obecnie przygotowuje się do pracy nad nowym filmem, którego premiera ma nastąpić dopiero w 2025 roku.

 
Więcej o: