Jak naprawdę powinna wyglądać twarz Spider-Mana? Ostrzegamy, tego "nie da się odzobaczyć"

Spider-Man to jedna z najpopularniejszych postaci z komiksów Marvela, która ma rzesze fanów na całym świecie. Maska, którą zakłada, wyruszając na walkę ze złem, jest stworzona na wzór pająka i niekoniecznie odpowiada proporcjom ludzkiej twarzy. Jak zatem powinien wyglądać bohater, gdyby sugerować się jej kształtem? Będziecie zaskoczeni.

Podobnie jak inne postacie z komiksów, dziś Spider-Man jest ikoną popkultury, choć historia jego powstania sięga 1962 roku. To właśnie wtedy pojawił się po raz pierwszy w sierpniowym wydaniu "Amazing Fantasy". Wykreowali go scenarzysta Stan Lee we współpracy z rysownikami Stevem Ditko i Jackiem Kirby. Inspirowany był kilkoma różnymi postaciami, m.in. bohaterem o pseudonimie Fly z komiksów Archie Comics czy Silver Spiderem z lat 50.

Zobacz wideo Pojawił się oficjalny zwiastun nowego Spider-Mana. Premiera filmu już w grudniu

Spider-Man jest ikoną popkultury. Debiutował w komiksach, teraz jest też bohaterem małych i dużych ekranów

Jedno jest pewne i niepodważalne - fenomen tej postaci nie słabnie od ponad sześciu dekad. Na podstawie komiksów Marvela o jego przygodach i walkach ze złem powstały już dwa seriale fabularne i kilka hitowych produkcji animowanych, w tym m.in. "The Amazing Spider-Man" czy "Człowiek-Pająk i jego niezwykli przyjaciele". Pojawiał się również w wielu pełnometrażowych filmach telewizyjnych i kinowych. Do najpopularniejszych należą seria "Spider-Man", oraz jej rebooty, w ramach których powstały dwie części produkcji zatytułowanej "Niesamowity Spider-Man" w reżyserii Marca Webba. Z kolei w 2015 roku postać dołączyła również do filmowej franczyzy Filmowego Uniwersum Marvela, debiutując w filmie "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów".

Jak wyglądałaby twarz Spider-Mana, gdyby zdjął maskę? Będziecie w szoku

Spider-Man wyróżnia przede wszystkim wyposażenie i charakterystyczny wygląd. Jego nieodłącznym elementem jest kombinezon wyposażony w pajęczą sieć, dzięki której błyskawicznie może przemieszczać się po budynkach. Uniform to również specyficzna maska, przypominająca kształtem pajęczą głowę. Nie jest ona jedynie elementem charakteryzacji, który zapewnia mu anonimowość, bo w okolicach ust posiada filtry, które chronią go przed toksynami. Wielu jednak zdążyło zauważyć, że rozmieszczenie "otworów" na oczy, nijak ma się do proporcji ludzkiej twarzy. Na profilu Comic Book Resources na Facebooku pojawił się wpis z nietypową wizualizacją.

Tego nie da się odzobaczyć.

Obrazek przedstawia, jak faktycznie wygląda rozmieszczenie maski na ludzkiej twarzy. Widać wyraźnie, że część zasłaniająca oczy jest tak naprawdę umiejscowiona sporo pod nimi, na kościach policzkowych. Z kolei ostatnia z fotografii przedstawia, jak powinien wyglądać mężczyzna, na którego została ona stworzona. Pod wpisem nie zabrakło rozbawionych komentarzy internautów.

Cała prawda kryje się za maską
Czy to w ogóle możliwe?
Otwory na oczy zupełnie tu nie pasują
Po tym już nigdy nie zobaczę mojego ulubionego bohatera w ten sam sposób
Potrzebuję tego więcej.
Więcej o: