Jeśli kochacie wersję z Bińczyckim, nie lękajcie się! Jeśli nie, też zobaczcie nowego "Znachora", koniecznie!

"Znachor" to zdecydowanie najważniejsza premiera VOD września, a ponieważ to premiera bardzo udana, nie mogłyśmy soie odmówić poświęcenia tej produkcji Netfliksa kilku minut nowego odcinka "POPkultury". Polecamy też jednak kilka innych tytułów, na które warto zwrócić uwagę.

Z pewnością warto zwrócić uwagę na serial "Infamia". Główną bohaterką jest nastoletnia Romka Gita, która po latach życia w Wielkiej Brytanii, razem z rodziną wraca się do rodzimej Polski. Reżyserują Kuba Czekaj i Anna Maliszewska. A co jeszcze ciekawego ostatnio się pojawiło? Zobaczcie odcinek (zawiera materiał promocyjny organizatorów Święta kina):

Zobacz wideo

W tym roku nie tylko nowa wersja "Znachora", ale i nowy Pan Kleks

Jeśli chodzi o "Znachora", od początku było wiadomo, że będą dyskusje: czemu to znowu kręcą? O tym rozmawiałyśmy już w jednym z poprzednich odcinków naszego programu. Nowa adaptacja powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza skradła nasze serca (tu recenzja). Tu polecamy kilka tekstów dla zainteresowanych tematem:

W odcinku zobaczycie też krótką rozmowę z Małgorzatą Ostrowską. Wokalistka, która zagrała w "Akademii Pana Kleksa" opowiada o pracy przy tym filmie. Jeszcze w tym roku premierę będzie miała nowa ekranizacja opowieści Jana Brzechwy, w której tytułową rolę gra Tomasz Kot. W sieci ukazał się już teledysk do "Jestem twoją bajką" w wykonaniu sanah. To utwór, który w poprzednim filmie śpiewała Zdzisława Sośnicka. 

Więcej o: