Gwiazda "Dynastii" po dwóch rozwodach przeszła załamanie nerwowe. Próbowała udusić własną matkę

Rola Samanthy Josephine w "Dynastii" przyniosła jej status ikony piękna i rzesze fanów na całym świecie. Życie prywatne Heather Locklear jest niemniej zawiłe niż losy jej bohaterki. Po dwóch rozwodach przeszła załamanie nerwowe, uzależniła się od alkoholu i narkotyków, lecz najgłośniej było o niej, gdy usiłowała udusić własną matkę.

Heather Locklear karierę zaczynała, grając najpierw w reklamach, a później w popularnych serialach. Przełomem była rola w operze mydlanej "Dynastia", w której wystąpiła w roli zmysłowej i jednocześnie jednej z największych intrygantek, Samanthy Josephine. Po zakończeniu produkcji wystąpiła m.in. w "Podpalaczce", "T.J. Hooker" czy "Melrose Place", za którą była cztery razy nominowana do Złotych Globów.

Zobacz wideo "Dynastia", czyli serial seriali, w którym miało być wszystko na bogato [Popkultura Extra]

W latach 80. i 90. była ikoną stylu. Jej dwa małżeństwa zakończyły się rozwodem przez zdradę

Mimo początkowych sukcesów, los jej nie oszczędzał. Kryzys w jej karierze zapoczątkowała Złota Malina, czyli anty nagroda filmowa, za rolę w "Powrocie potwora z bagien". W tym samym czasie również przestało jej się układać w życiu prywatnym. Po dwóch nieudanych związkach, z Tomem Cruise’em i Markiem Harmonem, myślała, że w końcu odnalazła prawdziwą miłość. Miał być nią Tommy Lee, którego poślubiła w 1986 roku. Małżeństwo trwało jednak tylko 6 lat i zakończyło się głośnym rozwodem ze zdradą w tle. Na ślubnym kobiercu stanęła ponownie w 1994 roku u boku Richiego Sambory. Choć doczekali się wspólnie córki, Avy Elizabeth, to mężczyzna zdradził ją i to w dodatku z jej przyjaciółką. Po 13 latach związku rozstali się.

Nieudane małżeństwa i podupadająca kariera sprawiły, że zatraciła się w alkoholu i narkotykach. Kilkadziesiąt razy była nawet na odwyku, lecz gdy tylko opuszczała szpital, wracała do nałogu. Nie radziła sobie z życiem, miewała napady agresji. W lutym 2018 roku ponownie zrobiło się o niej głośno, gdy została oskarżona o przemoc domową. Interwencje policji w jej miejscu zamieszkania były wówczas na porządku dziennym. Pewnego razu nawet, będąc pod wpływem środków odurzających, jednemu z funkcjonariuszy groziła śmiercią. Ostatecznie, mimo stawiania oporu, została aresztowana.

 

Najpierw usiłowała udusić matkę, później chciała zabić siebie. Jak potoczyło się życie Heather Locklear?

Przez kolejne miesiące kolorowa prasa rozpisywała się na temat jej stale pogarszającej się sytuacji i zdrowia psychicznego. Latem 2018 roku aktorka przeszła pierwsze poważne załamanie nerwowe. Próbowała udusić własną matkę, a później popełnić samobójstwo. Gdyby nie błyskawiczna reakcja jej ojca, nie wiadomo, jaki byłby finał tej historii. Podobnych, równie niebezpiecznych, sytuacji było jeszcze kilka. W końcu rodzina podjęła decyzję, by dać temu raz na zawsze kres. Locklear trafiła, wbrew własnej woli, do szpitala psychiatrycznego, gdzie została poddana terapii. Początkowo miała spędzić tam tylko dwa tygodnie, lecz na prośbę rodziny pobyt został przedłużony. Lekarze również skłaniali się do tej opcji, przekonując, że jej stan jest niestabilny i gdy tylko nadarzy się okazja, będzie chciała ponownie odebrać sobie życie.

Wszystko wskazuje na to, że aktorka odzyskała równowagę i panowanie nad własnym życiem. Po opuszczeniu szpitala, kontynuowała terapię, nie sięgnęła również po alkohol ani narkotyki. Z najnowszych informacji wynika, że od prawie 2 lat jest trzeźwa. Uporała się także z napadami agresji. Jej największym wsparciem są rodzice, córka i narzeczony, w 2020 roku zaręczyła się bowiem z kolegą ze szkolnych lat, Chrisem Heisserem. Powróciła również do aktorstwa i od czasu do czasu pojawia się na małym ekranie, grając epizodyczne role w serialach.

Jeśli borykasz się z uzależnieniem lub chcesz dowiedzieć się, jak możesz pomóc osobie bliskiej, możesz skontaktować się ze specjalistami, którzy dyżurują pod tymi numerami:

  • Ogólnopolski Telefon Zaufania uzależnienia (codziennie w godzinach 16-21): 800-199-990
  • Telefon Zaufania uzależnienia behawioralne (codziennie w godzinach 17-22): 800-889-880
  • Pomarańczowa linia dla rodziców dzieci pijących alkohol (od poniedziałku do piątku w godzinach 14-20): 801-140-068
  • Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia (całą dobę): 800-120-002

Więcej informacji znajdziesz na stronach Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym: 800-70-2222
  • Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111
  • Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych: 116 123

Pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji, jak pomóc sobie lub innym, oraz kontakty do organizacji pomagających osobom w kryzysie i ich bliskim.

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Więcej o: