Horrory 2023: 5 przerażających produkcji dla nieustraszonych widzów. Strach się bać...

Myślisz, że nic nie jest w stanie Cię wystraszyć? Sprawdź to! Najlepsze horrory 2023 to pięć mocnych propozycji, które przypadną do gustu fanom opowieści grozy. Zobacz najnowszą odsłonę serii "Piła" i stań oko w oko z Boogeymanem. Coś dla siebie znajdą tu również fani opowieści o demonach.

Najlepsze horrory 2023: "Egzorcysta. Wyznawca"

Zobacz najlepsze horrory 2023. Jeśli interesują Cię opowieści o demonach i opętaniach, nie możesz przejść obojętnie obok produkcji "Egzorcysta. Wyznawca" w reżyserii Davida Gordon Greena. Przerażający obraz, wyczekiwany przez fanów kultowego "Egzorcysty" z 1973 roku (reż. William Friedkin) zadebiutuje na ekranach kin 6 października.

Egzorcysta. WyznawcaEgzorcysta. Wyznawca Screen Kino Helios Polska / YouTube.com

Widzowie, którzy znajdą w sobie odwagę, by udać się na mrożący krew w żyłach seans, zapoznają się z historią dwóch dziewczynek i ich rodzin, mierzących się z działaniem potężnych, przerażających sił.

Nowości horrory 2023: "Martwe zło: Przebudzenie"

Przerażające filmowe nowości? Horrory 2023 to także mroczne widowisko, zrealizowane przez Lee Cronina. Złowieszcze moce, dobrze znane z produkcji Sama Raimiego – "Martwe zło" z 1981 roku, powracają ze zdwojoną siłą.

W przeznaczonym do rozbiórki apartamentowcu mieszka Ellie (Alyssa Sutherland), samotnie wychowująca trójkę dzieci. U rodziny pojawia się niespodziewany gość, Beth (Lily Sullivan), siostra Ellie. W tym samym czasie nastoletni Danny (Morgan Davies) odnajduje zapieczętowaną księgę i płyty winylowe. Chłopak nie zdaje sobie sprawy, z jakimi konsekwencjami przyjdzie mu się zmierzyć, gdy decyduje się na włączenie znalezionych płyt. Już wkrótce bohaterowie rozpoczynają rozpaczliwą walkę o przetrwanie.

Zobacz wideo Na Halloween - najbardziej przerażające postaci filmowe

Horrory 2023 warte obejrzenia: "Egzorcysta papieża"

Dla tych, którzy nie mają dość opowieści o opętaniach i potężnych demonach, kolejną propozycją na udany seans grozy okaże się produkcja w reżyserii Juliusa Avery’ego – "Egzorcysta papieża", zrealizowana na podstawie prawdziwych wspomnień.

Russel Crowe jako 'Egzorcysta papieża'Russel Crowe jako 'Egzorcysta papieża' fot. UIP / Materiały prasowe

Jest to opowieść o włoskim księdzu, Gabrielu Amorth (w tej roli znakomity Russell Crowe), naczelnym watykańskim egzorcyście. Duchowny otrzymuje zadanie zbadania sprawy z udziałem pewnego chłopca, którego rodzina wprowadziła się do starego klasztoru.

Najstraszniejsze horrory 2023: "Boogeyman"

Najstraszniejsze horrory 2023 to także "Boogeyman", czyli adaptacja znakomitej książki autorstwa Stephena Kinga. Za kamerą tej przerażającej opowieści stoi Rob Savage.

Siostra i jej młodszy brat przeżywają żałobę po śmierci ukochanej matki. Świat dzieci staje się jeszcze bardziej mroczny, gdy w ich domu objawia się nadprzyrodzona istota, żerująca na bólu swoich ofiar.

Horrory 2023: "Piła X"

Które horrory 2023 powinny znaleźć się na liście filmów grozy, wartych uwagi? "Piła X" w reżyserii Kevina Greuterta zamyka listę pięciu najstraszniejszych historii z tegorocznych nowości. Zobacz kolejną odsłonę mocnej serii i przekonaj się, jakie pułapki czekają na bohaterów tego widowiska.

John (Tobin Bell) zmaga się z chorobą nowotworową. W poszukiwaniu pomocy udaje się do Meksyku, by spróbować eksperymentalnej terapii. Po zabiegu okazuje się, że padł ofiarą oszustów. Mężczyzna poszukujący zemsty rozpoczyna pracę nad nowymi, okrutnymi pułapkami.

Zobacz też: Filmy i seriale na podstawie gier: najciekawsze propozycje dla fanów opowieści pełnych akcji

*W materiale wykorzystano zdjęcia Monolith Films, UIP

Więcej o: