Urodziła dziecko nieletniemu uczniowi. Do kin trafi film o głośnym skandalu z Moore w roli głównej

Ponad dwie dekady temu tą sprawą żył cały świat. Nauczycielka z USA została skazana na pozbawienie wolności za uwiedzenie swojego ucznia. Gdy wyszła na wolność, wzięła z nim ślub i założyła rodzinę. Na podstawie tej kontrowersyjnej historii powstał scenariusz filmu "May December", który już za kilka tygodniu zadebiutuje w kinach i na Netfliksie.

Po raz pierwszy "May December" został zaprezentowany szerszej publiczności 20 maja 2023 roku na 76. Festiwalu Filmowym w Cannes. Choć dramat w reżyserii Todda Haynesa zakwalifikował się do konkursu głównego, zdobywając mnóstwo pozytywnych recenzji, to ostatecznie Złotą Palmą została nagrodzona inna produkcja. Mimo niepowodzenia wciąż ma spore szanse, by stać się hitem, w końcu filmy oparte na faktach cieszą się dużym zainteresowaniem i popularnością. Kiedy premiera?

Zobacz wideo "Take Care of Maya" [ZWIASTUN]

Romans nauczycieli z uczniem wstrząsnął całym światem. Nawet wyrok nie stanął na drodze ich relacji

Główną bohaterką "May December" jest uznana aktorka, Elizabeth Barry. W momencie rozpoczęcia fabuły, przygotowuje się do roli, która może być najważniejszą w jej dotychczasowej karierze. Jej zadaniem jest wykreowanie na ekranie kobiety, którą zna nie tylko cała Ameryka, ale i świat. Jedzie więc do Savannah w stanie Georgia, by poznać skandalistkę Gracie Atherton-Yoo. Dwie dekady wcześniej jej nazwisko widniało na pierwszych stronach kolorowej prasy i paskach programów informacyjnych, a wszystko za sprawą skandalicznego romansu.

 

36-letnia wówczas nauczycielka nawiązała bowiem romantyczną relację z 13-letnim uczniem, kolegą swojego syna. Gdy sprawa wyszła na jaw, została oskarżona o uwiedzenie małoletniej osoby i trafiła przed wymiar sprawiedliwości, gdzie ostatecznie usłyszała skazujący wyrok. To jednak nie było dla niej żadną przeszkodą. Jeszcze będąc w więzieniu, rozwiodła się z mężem, a gdy wyszła na wolność, poślubiła nastolatka i założyła z nim rodzinę. Gdy Elizabeth odwiedza ich dom, mają już dwójkę dzieci.

Ten film ma szansę stać się hitem. Premiera już za kilka tygodni

"May December" to nie tylko historia głośnego skandalu. W tyle wątku o nietypowej romantycznej miłości, przemycane są bowiem kwestie groomingu i pedofilii, a także głęboko skrywanych przeżyć. Z uwagi na poruszaną tematykę film od początku nie był traktowany jako pretendent do filmowych nagród, a mimo to zachwyty krytyków nie cichną od kilku miesięcy. Na sukces bez wątpienia wpłynął znakomity scenariusz, który na podstawie prawdziwych wydarzeń napisał debiutant Samy Burch.

W obsadzie wystąpiła plejada gwiazd. Na szczególną uwagę zasługują, wcielające się w główne role Natalie Portman i Julianne Moore. Film pojawi się w kinach w całej Polsce 26 stycznia 2023 roku. Wcześniej jednak producenci nie mieli pewności, czy historia znajdzie miejsce w repertuarze kinowym. Z tego też powodu Netflix wykupił prawa do dystrybucji produkcji, płacąc aż 11 mln dolarów. "May December" dołączy do biblioteki platformy 1 grudnia, lecz nie będzie dostępny w ofercie dla polskich subskrybentów.

Więcej o: