Najstraszniejsze postacie z filmów: ranking 10 najbardziej przerażających straszydeł z horrorów [ZDJĘCIA]

Halloween to idealna okazja, by przypomnieć sobie najstraszniejsze postacie z filmów. Sprawdź, kogo nie mogło zabraknąć na liście 10 najbardziej przerażających fikcyjnych straszydeł.

10 najstraszniejszych postaci z horrorów: ranking rozpoczyna Jason Voorhees

Poznaj 10 najstraszniejszych postaci z horrorów. Na początku tego budzącego grozę zestawienia znalazł się bezwzględny zabójca, skrywający swe szpetne oblicze za maską hokejową.

Jason VoorheesJason Voorhees Autorstwa cliff1066 - originally posted to Flickr as Anaheim_Wax_Works_18, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10556620

Jason Voorhees, bo o nim właśnie tu mowa, to doskonale znany antagonista z kultowej serii slasherów – "Piątek trzynastego" z 1980 roku, która została zapoczątkowana przez amerykańskiego reżysera, Seana S. Cunninghama.

Najstraszniejsze postacie z horrorów: koszmarny Freddy Krueger

Znasz wszystkie najstraszniejsze postacie z horrorów? Freddy Krueger to kolejny upiorny bohater, którego nie mogło zabraknąć w rankingu najbardziej przerażających straszaków filmowych.

Freddy KruegerFreddy Krueger Autorstwa Miguel Mendez from Malahide, Ireland - Wax Museum Plus, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25502258

Mężczyzna o szpetnej twarzy z kapeluszem na głowie to psychopatyczny morderca dzieci, który został spalony żywcem przez mieszkańców miasteczka, szukających sprawiedliwości. To jednak nie było w stanie go powstrzymać. Po latach Freddy Krueger powrócił, by wkradać się do snów grupy nastolatków. Wyposażony w rękawicę z metalowymi pazurami, potrafi robić wrażenie. Postać ta pojawiła się pierwszy raz w horrorze w reżyserii Wesa Cravena – "Koszmar z ulicy Wiązów" z 1984, będący początkiem znanej serii.

Zobacz wideo Na Halloween - najbardziej przerażające postaci filmowe

Przerażające postaci z horrorów: zamaskowany Michael Myers

Michael Myers to główny antagonista kultowej serii horrorów – "Halloween". Postać ta już w dzieciństwie dopuściła się okrutnej zbrodni, pozbawiając życia swoją siostrę w czasie Halloween. Już jako dorosły mężczyzna, Michel ucieka ze szpitala psychiatrycznego, mordując kolejne ofiary.

'Halloween', reż. David Gordon Green'Halloween', reż. David Gordon Green Ryan Green / UIP

Najstraszniejsze postacie z filmów: podstępny Klaun Pennywise

Najstraszniejsze postacie z filmów to także Klaun Pennywise, antagonista powieści autorstwa Stephena Kinga pt. "To". Okrutny, podstępny potwór pod postacią klauna, wabił dzieci, by następnie je zjadać. Upiorny klaun pojawił się na ekranie po raz pierwszy w filmie "To" (1986), w którym wcielił się w niego Tim Curry. Pennywise powrócił w nowej adaptacji powieści mistrza grozy, "To" z 2017, a także jej sequelu – "To: Rozdział 2" (2019). Tym razem jego postać wykreował Bill Skarsgård.

Klaun PennywiseKlaun Pennywise Autorstwa Pikawil - Flickr, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62057676

Najbardziej przerażające postacie z filmów: psychopatyczny Ghostface

Najbardziej przerażające postacie z filmów? Na tej liście powinien znaleźć się także Ghostface, czyli główny antagonista serii "Krzyk". Charakterystyczny, zakapturzony bohater w białej masce, przypominająca twarz człowieka z obrazu Edvarda Muncha, szybko stał się prawdziwą ikoną świata horroru.

Jenna Ortega w Krzyku 5Jenna Ortega w Krzyku 5 Paramount/Courtesy Everett Collection

Najstraszniejsze postacie: demoniczna Annabelle

Najstraszniejsze filmowe postacie to również upiorne lalki, do których z całą pewnością należy Annabelle, znana z horrorów, należących do "Uniwersum Obecności". Seria, w której pojawia się opętana przez demona zabawka, została zapoczątkowana horrorem w reżyserii Jamesa Wana – "Obecność" z 2013 roku. Lalka z koszmarów została zainspirowana prawdziwą zabawką, wykazującą paranormalne cechy. Oryginalna Annabelle jest umieszczona Warren's Occult Museum w zamkniętej szklanej gablocie, opatrzonej napisem "Nie otwierać!".

Annabelle wraca do domuAnnabelle wraca do domu WARNER BROS

Postacie z horrorów: przerażająca Samara Morgan

Budzące grozę postacie z horrorów to także Samara Morgan, dziewczynka, którą matka wrzuciła do studni. Filmowe straszydło, poszukujące zemsty, pojawiało się na nagraniu z kasety. Każda osoba, która zdecydowała się obejrzeć film, otrzymywała telefon, a następnie ginęła po siedmiu dniach okrutną śmiercią. Samara Morgan to główna antagonistka serii "The Ring", będącej Remakiem japońskich horrorów, w których grozę budził straszliwy duch – Sadako Yamamura.

Samara MorganSamara Morgan Zwiastun filmu ''Rings''. Screen Paramount Pictures International / YouTube.com

Najstraszniejsze postaci filmowe: pomysłowy Jigsaw

Uważaj, by nie wpaść w straszliwą pułapkę, którą może zastawić Jigsaw. Postać, która pierwszy raz pojawiła się w krwawym filmie Jamesa Wana – "Piła" (2004), jest autorem okrutnej gry. Jej uczestnicy zostają zmuszani do podejmowania trudnych wyborów, by pozostać przy życiu.

Kadr z filmu 'Piła X'Kadr z filmu 'Piła X' Materiały promocyjne Monolith Films

Znane postacie z horrorów: okrutna Laleczka Chucky

Jakie znane postacie z horrorów warto dodać na listę najstraszniejszych? Mordercza Laleczka Chucky, mordująca swoje ofiary w wyjątkowo brutalny i wyszukany sposób, to kolejne straszydło, którego nie może zabraknąć w tym rankingu.

'Cult of Chucky''Cult of Chucky' reż. Don Mancini, prod. Studio Universal Pictures

Upiorna zabawka to antagonista serii horrorów o "Laleczce Chucky". Z pozoru zwykła zabawka służyła jako tymczasowe ciało sadystycznego zabójcy, Charlesa Lee Ray'a. Mężczyzna dążył do tego, by przejąć ciało małego chłopca. Pierwszy film z tej serii, kultowa "Laleczka Chucky" (reż. Tom Holland), wszedł na ekrany w 1988 roku.

Straszne postaci z horrorów: bezwzględny Leatherface

Listę strasznych postaci z filmów, które z pewnością nie chciałyby się nikomu przyśnić, zamyka Leatherface.

'Teksańska masakra piłą mechaniczną' - nowa odsłona słynnej serii od 18 lutego w serwisie Netflix'Teksańska masakra piłą mechaniczną' - nowa odsłona słynnej serii od 18 lutego w serwisie Netflix Yana Blajeva/Netflix

Antagonista w serii horrorów "Teksańska masakra piłą mechaniczną" sięgnął pierwszy raz po swoją śmiercionośną broń w filmie z 1974 roku, wyreżyserowanym przez Tobe’a Hoopera.

Zobacz też: Horrory 2023: 5 przerażających produkcji dla nieustraszonych widzów. Strach się bać...

*W materiale wykorzystano zdjęcia UIP, Paramount, WARNER BROS, Monolith Films, Studio Universal Pictures, Netflix

Więcej o: