Jaki horror wybrać na Netflixie? Najstraszniejsze propozycje filmowe na Halloween i nie tylko!

Jaki horror obejrzeć na Netflixie? Jeśli nie masz pomysłu, jaki straszny film wybrać na halloweenową noc, przekonaj się, które produkcje przypadną do gustu fanom kina grozy.

Najlepsze horrory na Netflixie: "Egzorcyzmy Emily Rose" (2005)

Odkryj najlepsze horrory na Netflixie. Jeśli interesują Cię wyłącznie najciekawsze produkcje, nie pożałujesz, włączając "Egzorcyzmy Emily Rose" w reżyserii Scotta Derricksona. Pozycja obowiązkowa dla każdego zainteresowanego motywem opętań w horrorze. Ta opowieść z pewnością zmrozi Ci krew w żyłach!

'Egzorcyzmy Emily Rose''Egzorcyzmy Emily Rose' Fot. Everett Collection / East News

Kiedy Emily Rose (Jennifer Carpenter)  rozpoczyna naukę w college'u, zaczyna doświadczać dziwnych przewidzeń. Problem z czasem zaczyna coraz bardziej się nasilać. Kobieta decyduje się zgłosić do księdza, Richarda Moore'a (Tom Wilkinson), który ma przeprowadzić na niej egzorcyzmy. Okazuje się jednak, że została opętana przez potężne siły i w trakcie obrzędu umiera. Ksiądz zostaje posądzony o nieumyślne spowodowanie śmierci i zaniedbanie. Jego obrończynią zostaje młoda prawniczka, Erin Bruner (Laura Linney).

Horrory - Netflix: "Zbaw nas ode złego" (2014)

Czas na wieczór, który umilą dobre horrory. Netflix ma w swojej filmotece kilka ciekawych tytułów, idealnych na halloweenowy seans. Jednym z nich jest produkcja w reżyserii Scotta Derricksona – "Zbaw nas ode złego".

Zbaw nas ode złego (Deliver Us from Evil), reż. Scott DerricksonZbaw nas ode złego (Deliver Us from Evil), reż. Scott Derrickson Fot. Andrew Schwartz / Courtesy of Sony Pictures Entertainment / materiały prasowe

Policjant (Eric Bana) i ksiądz (Edgar Ramirez) zajmują się sprawą tajemniczych morderstw, do których dochodzi w Nowym Jorku. Wkrótce okazuje się, że seria niepokojących przestępstw jest związana z działaniem sił nieczystych.

Zobacz wideo Na Halloween - najbardziej przerażające postaci filmowe

Horror - Netflix: "Rytuał" (2017)

Niebanalna propozycja na noc grozy? Horror Netflixa "Rytuał" w reżyserii Davida Brucknera spełni Twoje oczekiwania.

Przyjrzyj się losom czwórki dawnych przyjaciół, którzy spotykają się w górach, by uhonorować śmierć wspólnego kolegi. Podczas górskiej wędrówki jeden z mężczyzn skręca kostkę. Bohaterowie ruszają drogą na skróty przez las, jednak nie podejrzewają, z jak wielkim niebezpieczeństwem przyjdzie im się zmierzyć.

Horrory na Netflixie: "Dom do wynajęcia" (2023)

Szukasz wciągającej produkcji na wieczór? Horrory na Netflixie sprawdzą się tu znakomicie. Jeśli masz ochotę na coś z nowości, sięgnij koniecznie po tajlandzką produkcję, czyli "Dom do wynajęcia" (reż. Sophon Sakdaphisit).

Jest to opowieść o właścicielce domu, borykającej się z problematycznymi lokatorami. Kobieta musi zmierzyć się z sektą, pod której wpływem jest jej mąż. W niebezpieczeństwie znajduje się także córka małżeństwa.

Najstraszniejsze horrory Netflixa: "Dawne rytuały" (2020)

Najstraszniejsze horrory Netflixa? "Dawne rytuały" w reżyserii Christophera Alendera to kolejna propozycja, która trzyma w napięciu i budzi grozę wśród odbiorców.

Pewna dziennikarka udaje się do Veracruz, by zrobić reportaż o tamtejszej kulturze plemiennej. Miejscowi są przekonani, że kobieta została opętana przez demona.

Jaki horror na Netflixie: "Powrót klątwy" (2022)

Jaki horror obejrzeć na Netflixie? "Powrót klątwy" w reżyserii Kevina Ko to tajwańska produkcja, idealna na halloweenowy seans grozy. Film wyróżnia się świetnym klimatem, który w szczególności przypadnie do gustu fanom kina azjatyckiego.

Li Ronan złamała religijne tabu, przez co została przeklęta. Teraz musi zmierzyć się z konsekwencjami swoich dawnych działań, aby uchronić przed złem ukochaną córkę.

Zobacz też: Horrory na Halloween: lista 5 najstraszniejszych historii z ostatnich lat. Odważysz się na samotny seans?

*W materiale wykorzystano zdjęcia Sony Pictures Entertainment

Więcej o: