Horrory HBO GO 2023 - straszne opowieści, po których trudno będzie Ci zasnąć. Co oglądać?

Horrory HBO GO 2023. Lubisz przerażające historie? Przekonaj się, których produkcji nie możesz przegapić. Jedna z najpopularniejszych platform streamingowych ma w swojej filmotece kilka perełek. Sprawdź, co musisz obejrzeć.

Horrory HBO GO: ranking 2023 rozpoczyna "Lśnienie", reż. Stanley Kubrick (1980)

Czas na horrory HBO GO! Ranking 2023 rozpoczyna absolutny klasyk – "Lśnienie" w reżyserii Stanleya Kubricka. Obok tej propozycji nie przejdzie obojętnie żaden miłośnik dobrego kina, a przede wszystkim strasznych, trzymających w napięciu opowieści grozy.

Kadr z zapowiedzi filmu 'Lśnienie'.Kadr z zapowiedzi filmu 'Lśnienie'. fot. Youtube.com/Andrew Henderson

Odwiedź tajemniczy hotel na odludziu. Jack Torrance (Jack Nicholson) otrzymuje stanowisko dozorcy w tym nietypowym miejscu i postanawia przenieść się do niego razem z rodziną: małym synkiem Dannym (Danny Lloyd) i żoną Wendy (Shelley Duvall). Okazuje się, że Torrenceowie są jedynymi gośćmi w hotelu. Danny, obdarzony nadprzyrodzonymi zdolnościami, szybko orientuje się, że miejsce to zamieszkują również duchy. Ich działanie doprowadza do obłędu Jacka, który staje się zagrożeniem dla swoich bliskich.

Najstraszniejsze horrory na HBO GO: "Świnka", reż. Carlota Martínez-Pereda (2022)

Najstraszniejsze horrory na HBO GO? Jeśli szukasz ciekawych propozycji z filmowych nowości, sięgnij po produkcję "Świnka" z 2022 roku.

To opowieść o Sarze (Laura Galán) nastolatce z nadwagą, która jest obiektem kpin koleżanek. Pewnego dnia dziewczyna staje się świadkiem niepokojącego zdarzenia. Pewien nieznajomy uprowadza jedną z młodych kobiet, nękających główną bohaterkę. Sara zostaje wezwana na posterunek. Postanawia jednak chronić mężczyznę, odpowiedzialnego za porwanie jednej z nastolatek, dlatego postanawia nie odpowiadać na pytania policjanta.

Zobacz wideo Na Halloween - najbardziej przerażające postaci filmowe

Filmy grozy i horrory na HBO GO warte obejrzenia: "Lekarstwo na życie", reż. Gore Verbinski (2016)

Szukasz niebanalnych opowieści, które umilą Ci halloweenowy wieczór? Horrory na HBO GO potrafią budzić niepokój. Jedną z takich opowieści jest "Lekarstwo na życie". Koniecznie zapoznaj się z tą produkcją.

Lockhart (Dane DeHaan) jest młodym i ambitnym pracownikiem dużej korporacji. Pewnego dnia otrzymuje zadanie odebrania szefa z tajemniczego ośrodka odnowy biologicznej. Mężczyzna udaje się w góry, by wypełnić swoją misję. Na miejscu orientuje się, że ośrodek skrywa niepokojące sekrety, a psychika młodego człowieka zostaje wystawiona na wielką próbę.

Horrory HBO GO 2023: "Pomiot", reż. David Cronenberg (1979)

Lubisz stare filmy? Horrory HBO GO to różnorodność najciekawszych produkcji, które zadowolą miłośników kina. Jedną ze starszych historii, która spodoba się miłośnikom historii grozy, jest "Pomiot" w reżyserii Davida Cronenberga.

Frank (Art Hindle) opiekuje się ukochaną córeczką, Candy (Cindy Hinds). Żona mężczyzny przebywa natomiast na leczeniu psychiatrycznym, jednak dziewczynka również spędza czas z matką, Nolą (Samantha Eggar). Gdy Frank zauważa zadrapania na ciele córeczki uznaje, że zrobiła je jego żona, tym samym zaczyna mieć wątpliwości co do skuteczności przeprowadzanej w ośrodku terapii. Podczas pobytu Candy w domu babci, teściowej Franka, dochodzi do morderstwa – starsza kobieta zostaje zabita przez tajemniczego sprawcę. Wkrótce ginie kolejna osoba. Okazuje się, że za popełniane zabójstwa odpowiedzialne są zmutowane dzieci.

Straszne horrory HBO GO: co jeszcze warto obejrzeć?

Straszne horrory HBO GO zadowolą każdego miłośnika opowieści grozy. Jeśli nadal odczuwasz niedosyt emocji, sięgnij koniecznie po kolejne straszne historie. Wśród nich odnajdziesz znakomite propozycje sprzed lat, jak i nowości, które nie tak dawno temu gościły na ekranach kin. Przekonaj się, które produkcje mogą Ci się spodobać:

  • "Wilk", reż. Mike Nichols (1994)
  • "Naznaczony: Rozdział 2", reż. James Wan (2013)
  • "Martwe zło", reż. Sam Raimi (1981)
  • "Martwe zło: Przebudzenie", reż. Lee Cronin (2023)
  • "Skanerzy", reż. David Cronenberg (1981)
  • "Blair Witch Project", reż. Daniel Myrick, Eduardo Sánchez (1999)

Zobacz też: Horrory na Halloween: lista 5 najstraszniejszych historii z ostatnich lat. Odważysz się na samotny seans?

*W materiale wykorzystano zdjęcia: Warner Bros, Regency Enterprises

Więcej o: