Książkowy bestseller trafi na ekrany! Szykuje się hit na miarę "Listów do M."? Tym razem bez Karolaka

Już niebawem w kinach w całej Polsce zadebiutuje ekranizacja bestsellerowej powieści "Uwierz w Mikołaja" autorstwa Magdaleny Witkiewicz. W obsadzie pełnej humoru, ciepła i miłości świątecznej komedii wystąpi plejada największych gwiazd. Kogo zobaczymy na ekranie?

Świąteczne komedie romantyczne cieszą się szczególną popularnością wśród widzów. Dotychczas największym polskim hitem tego gatunku była seria "Listów do M." z Tomaszem Karolakiem w jednej z głównych ról. Teraz jednak może się to zmienić, a wszystko za sprawą filmowej adaptacji bestsellerowej powieści poczytnej trójmiejskiej pisarki, Magdaleny Witkiewicz.

Zobacz wideo "Pięć koszmarnych nocy" [ZWIASTUN]

Ta książka była bestsellerem. Czy ekranizacja powtórzy jej sukces?

"Uwierz w Mikołaja" to 28 książka w dorobku Magdaleny Witkiewicz, która na rynku wydawniczym ukazała się w 2019 roku, podbijając serca milionów czytelników. Wielowątkowa historia, której akcja rozgrywa się w magicznym okresie Świąt Bożego Narodzenia, szybko stała się również inspiracją dla filmowców. Tym sposobem już 10 listopada 2023 roku zadebiutuje na ekranach kin w całym kraju. – Jestem niezmiernie podekscytowana tym, że bohaterowie, których stworzyłam pojawią się na ekranie. (...) Marzenia się spełniają – powiedziała pisarka.

Film nie będzie jednak wiernym odzwierciedleniem pierwowzoru. Najistotniejsza zmiana dotyczy miejsca akcji, Kaszuby zamieniono bowiem na górski krajobraz. Za realizację scenariusza odpowiada znana i ceniona w branży Ilona Łepkowska, zaś reżyserii podjęła się Anna Wieczur-Bluszcz, która na swoim koncie ma m.in. "Kogel-mogel 4". W produkcji wystąpiła plejada największych gwiazd, u boku których pojawią się aktorzy młodego pokolenia. Na ekranie zobaczymy m.in. Agnieszkę Więdłochę, Antoniego Pawlickiego, Aleksandrę Grabowską, Grzegorza Daukszewicza, Dorotę Kolak, Cezarego Żaka, Elżbietę Starostecką, Bohdana Łazukę, Krystynę Tkacz, Mateusza Janickiego czy Teresę Lipowską.

Święta mają magiczną moc. Jak potoczą się losy bohaterów filmu "Uwierz w Mikołaja"?

O czym opowiada "Uwierz w Mikołaja"? Film nie skupia się na losach jednego, lecz wielu bohaterów. Z powodu gwałtownej śnieżycy Agnieszka zostaje uwięziona w urokliwej górskiej chacie. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Towarzystwa dotrzymuje jej młody mężczyzna przebrany za Świętego Mikołaja. Przy blasku kominka między tą dwójką narodzi się gorące uczucie. W tym samym czasie 5-letnia Zosia usiłuje wraz z mamą przygotować kolację wigilijną dla całej rodziny. Nie jest to jednak proste, bo trudna sytuacja finansowa znaczącą ogranicza ich możliwości. Na drodze pojawia się jednak samotny policjant Robert, który chcąc spełnić dobry uczynek, przywraca im wiarę w magię świąt.

 

A skoro już o magii świąt mowa, to również jest to dobry moment na to, by skorzystać z okazji i odzyskać dawną miłość. Spróbuje tego dokonać pewien mężczyzna, lecz będzie to nie lada wyzwanie. W tym czasie bowiem jego ukochana będzie mieć pod opieką niesfornych pensjonariuszy domu opieki "Happy End". Jaką rolę odegrają w ich historii?

Więcej o: