Mocne horrory na Amazon Prime Video 2023: lista mrocznych filmów na udany seans grozy

Interesują Cię horrory na Amazon Prime Video 2023? Sprawdź, co oglądać w halloweenowy wieczór i nie tylko. Wśród propozycji z popularnego serwisu VOD czekają ciekawe nowości, jak i ceniona klasyka. Możesz mieć pewność, że znajdziesz tu coś w sam raz dla siebie.

Horrory na Amazon Prime Video: ranking 2023 rozpoczyna slasher – "Zatrzymać morderstwo", reż. Nahnatchka Khan (2023)

Zobacz horrory na Amazon Prime Video. Ranking 2023 pomoże Ci odnaleźć najciekawsze propozycje na halloweenowy wieczór. Jeśli chcesz zapomnieć o nudzie i szukasz czegoś z interesujących nowości, sięgnij koniecznie po slasher "Zatrzymać morderstwo".

Przed trzydziestu pięciu lat dochodzi do straszliwej zbrodni. Zamaskowany morderca obiera sobie na cel trzy nastolatki, które giną z jego ręki w wyjątkowo krwawy sposób. Zabójca nie zostaje odnaleziony, jednak po latach, wraz z nadejściem Halloween, spokój mieszkańców miasteczka zostaje ponownie zakłócony. Tym razem ofiarą zostaje Pam – kobieta, która przed laty przyjaźniła się z zamordowanymi przez tajemniczego sprawcę dziewczynami. Córka zamordowanej, Jamie (Kiernan Shipka), postanawia odkryć wszystkie tajemnice, czym zwraca na siebie uwagę mordercy. Nastolatka niespodziewanie cofa się w czasie, gdzie poznaje swoją matkę z lat szkolnych. Jamie chce odnaleźć sposób, by powstrzymać bezwzględnego zabójcę.

Najstraszniejsze horrory na Amazon Prime Video: czas na klasykę grozy z filmem "Egzorcysta" z 1973 (reż. William Friedkin)

Najstraszniejsze horrory na Amazon Prime Video to przede wszystkim znakomita klasyka kina grozy, do której chętnie wracają wszyscy fani mrożących krew w żyłach opowieści. Jeśli należysz do tego grona, spędź Halloween z filmem "Egzorcysta" z 1973 roku w reżyserii Williama Friedkina.

Chris (Ellen Burstyn) to samotna matka, wychowująca córkę – dwunastoletnią Regan (Linda Blair). Pewnego dnia nastolatka zaczyna niepokojąco się zachowywać, wzbudzając przerażenie matki. Lekarze nie są w stanie postawić żadnej diagnozy, a stan dziewczynki coraz bardziej się pogarsza. W otoczeniu Regan zaczynają dziać się przerażające, nadprzyrodzone rzeczy. Wygląd i zachowanie dziewczynki mocno się zmieniają, dlatego zdesperowana matka postanawia skorzystać z pomocy egzorcysty.

Zobacz wideo Na Halloween - najbardziej przerażające postaci filmowe

Horrory na Amazon Prime Video warte obejrzenia: "Zza światów", reż. Stuart Gordon (1986)

Horrory na Amazon Prime Video warte obejrzenia? Poszukując najlepszych tytułów, zatrzymaj się przy filmie "Zza światów" (1986) w reżyserii Stuarta Gordona. Opowieść grozy w klimatach science-fiction została oparta na twórczości HP Lovecrafta.

Jest to opowieść o dr Edwardzie Pretoriusie (Ted Sorel), który wspólnie z asystentem, dr Crawfordem Tillinghastem (Jeffrey Combs), tworzą urządzenie, umożliwiające przenoszenie się do innych wymiarów w czasoprzestrzeni. Ojciec tego niezwykłego wynalazki zostaje jednak zamordowany przez stwory, które zamieszkują zaświaty. Oskarżony o dokonanie tej zbrodni zostaje jednak jego asystent. Mężczyzna trafia do zakładu psychiatrycznego, jednak nie zamierza jeszcze się poddawać. By udowodnić swoją niewinność, postanawia odtworzyć ryzykowny eksperyment Pretoriusa.

Straszne horrory na Amazon Prime Video: te filmy również wprowadzą Cię w klimat upiornej nocy Halloween

Straszne horrory na Amazon Prime Video to idealna propozycja dla każdego fana mrocznych, niepokojących obrazów, których lepiej nie oglądać w samotności. Jeśli masz w planach spędzić halloweenowy wieczór na filmowym seansie, przekonaj się, które produkcje nie powinny zostać przez Ciebie pominięte. W bogatej filmotece Amazon Prime Video odnajdziesz najlepsze propozycje, takie jak:

  • "Duch 3", reż. Gary Sherman (1988)
  • "Armia ciemności", reż. Sam Raimi (1992)
  • "Lśnienie", reż. Stanley Kubrick (1980)
  • "Omen", reż. Richard Donner (1976)
  • "Powrót żywych trupów", reż. Dan O'Bannon (1985)

Zobacz też: Horrory z lat 90. to prawdziwa gratka dla fanów gatunku. Sprawdź, co musisz obejrzeć

Więcej o: