Są pierwsze zdjęcia z 6. sezonu "The Crown". Twórcy pokazali Williama i Harry'ego

Netflix wypuścił pierwsze zdjęcia z 6. i zarazem ostatniego sezonu "The Crown". Wiadomo już, że w finale serialu zobaczymy Harry'ego i Williama oraz Kate Middleton, przyszłą księżną Walii. Fani poznają również szczegóły romansu księżnej Diany i Dodiego Fayeda.

Wielkimi krokami zbliża się premiera 6. sezonu "The Crown". Finałowe odcinki hitu Netfliksa widzowie będą mogli obejrzeć w dwóch częściach. Premiera pierwszych 5 zaplanowana jest na 16 listopada, a pozostałych na 14 grudnia.

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

Netflix pokazał pierwsze zdjęcia z finałowego sezonu "The Crown"

W ostatnim sezonie "The Crown" przedstawione zostaną wydarzenia między 1997 a 2005 rokiem. To właśnie w tym okresie rozwijał się związek Diany i egipskiego biznesmena Dodiego Fayeda, który zakończył się tragicznym wypadkiem na ulicach Paryża. W konsekwencji księżna osierociła młodych Williama i Harry'ego, którzy musieli nie tylko poradzić sobie ze stratą ukochanej mamy, ale również dorastaniem bez jej obecności. W jednym z wywiadów Elizabeth Debicki wyznała, że nagrywanie scen, w których ukazywane są ostatnie dni księżnej Diany, było dla niej wyjątkowo trudne.

'The Crown''The Crown' https://www.facebook.com/netflixpolska

'The Crown''The Crown' https://www.facebook.com/netflixpolska

"Myślę, że portretowanie tamtych czasów to dla aktora naprawdę wyjątkowe wyzwanie... Naprawdę zaufałam emocjonalnemu wzorcowi Petera, który dla nas stworzył, abyśmy mogli go naśladować. To jego interpretacja i myślę, że miała ona dla mnie sens emocjonalny, więc się jej trzymałam" - mówiła aktorka w rozmowie dla Netflix Tudum.

'The Crown''The Crown' https://www.facebook.com/netflixpolska

'The Crown''The Crown' https://www.facebook.com/netflixpolska

W 6. sezonie serialu widzowie po raz pierwszy zobaczą również Kate Middleton oraz przyjrzą się początkom jej relacji z Williamem. W rolę młodego księcia wcieli się dwóch aktorów: Rufus Kampa oraz Ed McVey. Pierwszy z nich zagra Williama w wieku nastoletnim, z kolei drugi - Williama w wieku studenckim. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku postaci księcia Harry'ego. W rolę bohatera w pierwszych odcinkach wcieli się Fflyn Edwards, później zastąpi go Luther Ford. Kate Middleton zagra Meg Bellamy.

'The Crown''The Crown' https://www.facebook.com/netflixpolska

Oprócz tego w obsadzie serialu zobaczymy Imeldę Staunton (królowa Elżbieta II), Jonathana Pryce'a (książę Filip), Lesley Manville (księżniczka Małgorzata) oraz Dominica Westa (książę Karol).

Więcej o: