Zmienili scenariusz "Czasu krwawego księżyca". Leonardo DiCaprio miał grać kogoś innego

Wkrótce do polskich kin trafi "Czas krwawego księżyca", czyli nowa produkcja Martina Scorsese. W głównych rolach zobaczymy Leonardo DiCaprio, Roberta De Niro i zjawiskową Lily Gladstone. Z wywiadu, którego udzieliła aktorka, wynika, że podczas pracy nad filmem wprowadzono kilka istotnych zmian, w tym także zdecydowano się na rotację obsady aktorskiej.

W wywiadzie dla czasopisma "Interview" Lily Gladstone opowiedziała o zmianach, na które zdecydowali się twórcy filmu podczas produkcji. Dotyczyły one między innymi tego, w jakich rolach ostatecznie zostaną obsadzeni aktorzy. Z wcześniejszych doniesień wynikało bowiem, że Leonardo DiCaprio miał zagrać Toma White'a, agenta FBI. Aktor miał nie być z tego zadowolony, dlatego twórcy powierzyli mu rolę Ernesta Burkharta.

Zobacz wideo "Czas krwawego księżyca" - intrygująca produkcja z Leonardo DiCaprio i Robertem De Niro [ZWIASTUN]

Tymczasem Lily Gladstone przyznała, że największe zmiany nastąpiły po przesłuchaniu, które odbyło się jeszcze przed pandemią. Według aktorki wcześniejsze dialogi między bohaterami były dość obszerne i trochę przegadane. Była więc zaskoczona, gdy po roku otrzymała telefon od producentów z prośbą o spotkanie online oraz nowy tekst, okrojony praktycznie do minimum.

"Przed przeróbkami miałam trzy strony dość kwiecistego dialogu. Sprawiał mi wiele trudności, dlatego gdy wszystko zostało zamknięte na czas trwania pandemii, a prace nad projektem były wstrzymane, założyłam, że zawaliłam to przesłuchanie. Jakiś rok później dostałam jednak prośbę o spotkanie na zoomie z Martinem Scorsesem. Przesłano mi nowy tekst, w którym prawie nie było dialogu — to była scena z kolacją, pierwsza randka, którą Mollie spędza z Ernestem. Poczułam, że teraz naprawdę czuję tę postać. Słyszałam, że przeróbki wprowadziły zmiany o 180 stopni. Leo miał zagrać Toma White’a, postać graną teraz przez Jessego Plemonsa" - opowiedziała aktorka w rozmowie z "Interview".

"Czas krwawego księżyca" to opowieść o serii brutalnych morderstw wśród plemienia Indian, do których doszło 100 lat temu w stanie Oklahoma. Produkcja jest ekranizacją reportażu Davida Granna zatytułowaną "Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Osagów i narodziny FBI". Książka szybko stała się bestsellerem, a filmowi twórcy postanowili przenieść tę wstrząsająca historię na ekran. Premiera filmu z Leonardo DiCaprio w roli głównej jest zaplanowana na 20 października. Światowa premiera odbyła się już kilka miesięcy temu, bo w maju tego roku.

Więcej o: