Mocne horrory na Netflixie 2023: ranking 10 najstraszniejszych horrorów wszech czasów

Interesują Cię mocne horrory na Netflixie? Ranking 2023 dziesięciu napawających grozą filmów, które odnajdziesz na znanej platformie streamingowej, może okazać się pomocny. Sprawdź, które spośród produkcji są naprawdę przerażające i warto je wybrać na mrożący krew w żyłach seans.

Horrory Netflixa - ranking 2023: "Egzorcyzmy Emily Rose", reż. Scott Derrickson (2005)     

Interesują Cię horrory Netflixa? Ranking 2023 rozpoczyna film pt. "Egzorcyzmy Emily Rose" w reżyserii Scotta Derricksona. Tytułowa bohaterka (Jennifer Carpenter) wychowywała się w małym, sennym miasteczku, jednak teraz musi je porzucić, by pójść do upragnionego college’u. Niespodziewanie dla siebie samej doświadcza dziwnych, a zarazem przerażających halucynacji, które powodują u niej utratę przytomności.

'Egzorcyzmy Emily Rose''Egzorcyzmy Emily Rose' kadr z filmu 'Egzorcyzmy Emily Rose' reż. Scott Derrickson / screen youtube.com/RottenTomatoesCLASSICTRAILERS

Gdy sytuacja się powtarza, silnie wierząca Emily chce poddać się egzorcyzmom. Przeprowadza je ksiądz z parafii dziewczyny, ojciec Richard Moore’a (Tom Wilkinson). Niestety, podczas obrzędu Emily umiera, a ojciec Moore zostaje oskarżony o nieumyślne spowodowanie jej śmierci. W sądzie jego obroną ma się zająć Erin Bruner (Laura Linney). Choć prawniczka z początku jest dość sceptycznie nastawiona do całej sprawy, z czasem odkrywa, że na świecie rzeczywiście istnieją nadprzyrodzone siły, mogące decydować o ludzkich losach.

Straszne horrory Netflix: "Veronica", reż. Paco Plaza (2017)       

Straszne horrory? Netflix ma dla Ciebie także film hiszpańskiego twórcy, Paco Plazy, zatytułowany "Veronica". To historia, dla której inspiracją były prawdziwe zdarzenia, mające miejsce w latach dziewięćdziesiątych XX wieku w Madrycie.

Na komisariacie dzwoni telefon. W słuchawce odzywają się spanikowane dziecięce głosy, informujące funkcjonariuszy, że w ich domu dzieje się coś złego. Jak się okazuje, dwa dni wcześniej, Veronica, najstarsza spośród rodzeństwa, wraz ze znajomymi urządziła tam seans spirytystyczny. W czasie jego trwania przypadkowo zaprosiła do domu coś potwornego, co wtargnęło do środka, stwarzając niebezpieczeństwo dla wszystkich jego mieszkańców.

Zobacz wideo Na Halloween - najbardziej przerażające postaci filmowe

Najstraszniejsze horrory na Netflixie: "1922", reż. Zak Hilditch (2017)    

Najstraszniejsze horrory na Netflixie? Z pewnością warto zaliczyć do nich "1922" wyreżyserowany przez Zaka Hilditcha. Produkcja oparta na opowiadaniu Stephena Kinga przedstawia losy farmera, Wilfreda Jamesa (Thomas Jane). Mężczyzna stara się spisać swoją historię, by w ten sposób ukarać się za zabójstwo żony (Molly Parker).

Kadr z filmu '1922'Kadr z filmu '1922' Materiały promocyjne Netflix

Między małżonkami często dochodziło do kłótni z powodu ziemi, jaką kobieta odziedziczyła po swoim ojcu. Jedna z awantur doprowadziła do dramatycznego zdarzenia, które jednak nie okazało się najgorsze spośród tego, co spotkało Wilfreda. Wkrótce okazuje się, że nad nim i jego synem zawisła klątwa. Jej zwiastunem natomiast są szczury.

Horrory na Netflixie warte obejrzenia: "Rytuał", reż. David Bruckner (2017)

Horrory na Netflixie? Warte obejrzenia okazują się liczne tytuły, w tym chociażby "Rytuał" Davida Brucknera. Niewinna wycieczka czwórki przyjaciół, którzy chcieli uczcić śmierć jednego spośród swoich znajomych, z czasem zamienia się w koszmar. Bohaterowie wybierają się do Szwecji, na górską wyprawę. Niestety, żaden z nich nie ma zbyt wielkiego doświadczenia w tego rodzaju aktywnościach. W końcu Dom (Sam Troughton) skręca kostkę, a wtedy wszyscy zgodnie postanawiają skorzystać ze skrótu. Wtedy też, nie dość, że tracą orientację w nieznanym terenie, to narażają się na ogromne niebezpieczeństwo. Ich śladem podąża coś wyjątkowo złego, co może uniemożliwić im nie tylko powrót do domu, ale i ujście z życiem.

Horrory Netflixa: lista pozostałych filmów, idealnych na halloweenowy wieczór

Chcesz poznać inne horrory Netflixa? Lista wielu ciekawych propozycji, które możesz obejrzeć w wieczór Halloween, znajduje się poniżej. Przekonaj się, czy są wśród nich pozycje, jakich nie miałeś dotąd okazji poznać.

  • "Zbaw nas ode złego", reż. Scott Derrickson (2014)
  • "Oko", reż. David Moreau, Xavier Palud (2008)
  • "Nie słuchaj ich", reż. Angel Gómez Hernández (2020)
  • "The Deep House", reż. Alexandre Bustillo, Julien Maury (2021)
  • "Dark Web: Usuń znajomego", reż. Stephen Susco (2018)
  • "Konferencja", reż. Patrik Eklund (2022)

Zobacz też: Mocne horrory na Amazon Prime Video 2023: lista mrocznych filmów na udany seans grozy

*W materiale wykorzystano zdjęcia Sony Pictures Entertainment, Netflixa

Więcej o: