Gwiazdor YouTube'a wybudował w Afryce 100 studni. Jeśli nikt inny tego nie zrobi, zrobimy to my"

Najpopularniejszy indywidualny twórca w serwisie YouTube, MrBeast postanowił przekuć swoją sławę oraz zasięg w szczytny cel. Wybudował on 100 studni w krajach afrykańskich, a swoje wysiłki udokumentował w sieci. To nie pierwsza akcja charytatywna w jego wykonaniu.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Amerykański youtuber Jimmy Donaldson, znany w serwisie jako MrBeast jest największym indywidualnym twórcą treści wideo, a jego kanał jest drugim co do wielkości na platformie w ogóle - ma obecnie 208 mln subskrybentów. I choć tworzył dotychczas treści nastawione głównie na wywoływanie kontrowersji oraz polemiki, to postanowił teraz przekuć swoją sławę w "coś dobrego". Wraz ze specjalistami udał się na Czarny Ląd, aby nieść pomoc tamtejszym mieszkańcom. 

Zobacz wideo Lara Gessler o Pandora Gate. "Teraz to się uszczelni"

Twórca rozpoczął swój film od słów: "To pierwsza ze stu studni, które zbudujemy w tym odcinku". Kolejne minuty nagrania ukazują jego dotychczasowe działania w tej kwestii. Nie musimy mówić, jak wielkim problemem dla mieszkańców Afryki jest bardzo ograniczony dostęp czy wręcz jego brak do bieżącej, czystej wody. MrBeast choć w niewielkim stopniu postanowił wspomóc Afrykańczyków. Pierwsza ze studni powstała w Kenii, w niewielkiej wiosce. Następnie wybudowano kolejne 28 zbiorników wodnych w kraju, a potem nadszedł czas na kolejne przystanki, m.in. Ugandę, Kamerun i pogrążoną od ponad 3 dekad w wojnie domowej Somalię.

Łącznie ta setka studni zaopatrzy 500 tys. ludzi w czystą wodę pitną.

- poinformował youtuber w swoim wideo.

Nie tylko studnie. Systemowa pomoc dla najbardziej potrzebujących

Studnie powstaną przede wszystkim w pobliżu strategicznych punktów, tj. dużych skupisk mieszkalnych, szpitali oraz szkół, gdzie dostęp do bieżącej wody pitnej jest najważniejszy. A'propos ostatniej instytucji, uczniowie placówek otrzymali również nowe wyposażenie do swoich klas. Mowa choćby o komputerach i projektorach, które stanowić będą dydaktyczną pomoc w ich nauczaniu. Młodzież otrzymała też wsparcie w codziennych podróżach do szkoły w postaci rowerów czy wybudowania mostów, którymi pokonają trudności na swojej drodze.

Nie tylko Afryka. Wsparcie może okazać każdy z nas

To jednak nie koniec obietnic złożonych przez internetowego twórcę wobec mieszkańców Afryki. Jednocześnie zapewnił, że wkrótce zorganizuje zbiórkę pieniędzy w ramach akcji "Water is Life", która obejmie nie tylko Czarny Ląd, ale i Azję. Ponadto wszystkie środki zebrane z wyświetleń wideo zostaną spożytkowane właśnie na cel budowy kolejnych zbiorników wody pitnej. A całe nagranie z akcji w Afryce możemy obejrzeć poniżej: 

 

MrBeast poinformował swoich fanów, że każdy może dołączyć do zbiórki. Jest ona dostępna na stronie Beast Philanthropy. Od lat znany jest ze swojej filantropii. Przed niespełna rokiem opublikował wideo, które przedstawiło historię osób borykających się z niedowidzeniem oraz całkowitym brakiem wzroku. Sfinansował on wówczas operację zaćmy 1000 osób, których na taki zabieg nie było stać. Ich wzruszenie to chyba największa nagroda dla samego Donaldsona.

Pogoń za klikami? Być może. Jest jednak druga strona medalu. Jeśli twórcy treści wideo w ten sposób czynią dobro wobec drugiej osoby, to niech będzie ich na tym świecie jak najwięcej.
Źródło: MrBeast / YouTube, Wirtualne Media

Więcej o: