Olaf Lubaszenko został wyrzucony z hotelu. "Gdy wróciłem, czekała na mnie walizka i zakaz wstępu"

Olaf Lubaszenko w podcaście "WojewódzkiKędzierski" opowiedział o nieprzyjemnej sytuacji z przeszłości, którą zapamiętał na kolejne lata. Do pechowego epizodu doszło w jednym z łódzkich hoteli.

Olaf Lubaszenko jest synem jednego z czołowych polskich aktorów Edwarda Lubaszenki. Jest znanym cenionym aktorem filmowym i teatralnym. Działa również jako reżyser oraz producent. Na swoim koncie ma udział w ponad 50 filmach i spektaklach. Jest laureatem Orła i Czeskiego Lwa za pierwszoplanową rolę w filmie "Zabić Sekala". Stoi także za sukcesem takich kultowych komedii jak: "Sztos", "Chłopaki nie płaczą", "Poranek kojota" oraz "E=mc²", które wyreżyserował. Aktor w młodości prowadził intensywne życie towarzyskie. W jednym z ostatnio udzielonych wywiadów nawiązał do tego okresu i opowiedział historię, w której został wyrzucony z hotelu.

Zobacz wideo Olaf Lubaszenko o tym, jak mu się pracowało przy produkcji "Biały Ląd"

Olaf Lubaszenko został wyrzucony z hotelu. Wszystko przez niefortunny wypadek z winem

Olaf Lubaszenko karierę na planie filmowym rozpoczął w bardzo młodym wieku. Aktor pracuje w branży już od 12. roku życia. W trakcie rozmowy z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim w podcaście "WojewódzkiKędzierski" aktor usłyszał pytanie dotyczące wejścia w świat show-biznesu w nastoletnim wieku, w czasach, gdy dostęp do alkoholu był znacznie łatwiejszy. Lubaszenko w związku z tym postanowił podzielić się historią, która miała miejsce lata temu, w jednym z łódzkich hoteli. Doszło wtedy do tego, że młody aktor w wieku 17-18 lat został wyrzucony z pokoju, gdzie spotkał się z dwoma filmowcami.

Zostałem wyrzucony z powodu rozpryśnięcia na ścianie wina Sophia. [...] Na górze zorientowaliśmy się, że nie ma korkociągu, [...]. Zaczęliśmy się zastanawiać, co zrobić, a jeden z nich słyszał o sposobie na otwarcie butelki. Owija się ją ręcznikiem i odbija się o ścianę. I on tym ręcznikiem uderzył cztery czy pięć razy i w pewnym momencie to wszystko eksplodowało. Cały pokój był w czerwone kropki. Wtedy nastąpiła cisza, oni popatrzyli na siebie i stwierdzili, że będą już szli. Ja z tym zostałem sam, położyłem się spać, rano pojechałem na zdjęcia. Gdy wróciłem, czekała na mnie walizka i zakaz wstępu.

Walka Olafa Lubaszenki z depresją. Aktor opowiedział o swoich zmaganiach

Aktor w podcaście "WojewódzkiKędzierski" szczerze opowiedział także o swoim życiu, zmaganiu się z nałogami i depresją, na którą choruje już kilkanaście lat. Choroba doprowadziła u niego do znacznej otyłości. Aktor w pewnym momencie ważył 160 kilogramów.

Człowiek próbuje to tłumić przy pomocy używek, bezsensownego, szybkiego życia. To pomaga tylko na chwilę, a potem jest gorzej i gorzej.

W procesie wychodzenia z choroby, według aktora kluczowe okazały się trzy elementy. Olaf Lubaszenko zwrócił uwagę, jak ważna jest pomoc ze strony lekarza specjalisty, terapia oraz uczestniczenie w rozmowach ze specjalistami. Dodał również, że fundamentem w trakcie podjęcia się leczenia jest też wsparcie bliskich osób.

Jeśli borykasz się z uzależnieniem lub chcesz dowiedzieć się, jak możesz pomóc osobie bliskiej, możesz skontaktować się ze specjalistami, którzy dyżurują pod tymi numerami:

  • Ogólnopolski Telefon Zaufania uzależnienia (codziennie w godzinach 16-21): 800-199-990
  • Telefon Zaufania uzależnienia behawioralne (codziennie w godzinach 17-22): 800-889-880
  • Pomarańczowa linia dla rodziców dzieci pijących alkohol (od poniedziałku do piątku w godzinach 14-20): 801-140-068
  • Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia (całą dobę): 800-120-002

Więcej informacji znajdziesz na stronach Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Więcej o: