"Wednesday" to jeden z największych hitów Netfliksa. Wiemy, czym twórcy zaskoczą w drugim sezonie

W zeszłym roku na Netfliksie zadebiutował pierwszy sezon serialu "Wednesday" i szturmem podbił serca widzów, stając się jednym z najchętniej oglądanych produkcji serwisu w historii. Teraz, gdy strajki scenarzystów w Hollywood zostały zakończone, to w końcu pojawiły się informacje, co dalej z produkcją drugiego sezonu. Wiadomo, kiedy rozpoczną się prace na planie i na jakich wątkach skupią się twórcy w nachodzącej serii.

Według doniesień amerykańskiego portalu Deadline, zdjęcia do drugiego sezonu "Wednesday" rozpoczną się najszybciej jak to tylko możliwe. Najprawdopodniej będzie to dopiero pod koniec kwietnia 2024 roku, bo dopiero wtedy uda się zgrać terminy całej obsady aktorskiej.

Więcej ciekawych artykułów ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Ponadto twórcy serialu zapowiedzieli zmianę lokalizacji nagrań. Pierwszy sezon był nagrywany w Rumunii, ale lokalizacja na Bałkanach stwarzała duże wyzwania logistyczne, więc kolejną serię zdecydowano zrealizować się w Irlandii. Natomiast data premiery drugiego sezonu nie jest jeszcze znana.

Zobacz wideo „Wednesday" — nowy serial Netfliksa od Tima Burtona. Jenna Ortega jako Wednesday Addams

Akademia Nevermore potrzebuje nowej dyrektorki. Czy zostanie nią Morticia?

W pierwszym sezonie widzieliśmy, jak Wednesday stawiała pierwsze kroki w Akademii Nevermore. Zaaklimatyzowanie się tam zajęło jej trochę czasu, ponieważ nie odpowiadało jej porównywanie do swojej matki, która przed laty również skończyła tę niezwykłą szkołę.

Z biegiem kolejnych odcinków bohaterka dostrzegła to, co łączy ją z rodzicielką oraz odkryła owianą tajemnicą historię morderstwa, w którą uwikłani byli jej rodzice. Jej relacja z matką jest bardzo złożona, dlatego w kolejnej serii twórcy zdecydowali się ją znacząco rozwinąć.

Jak powiedział współtwórca serialu, Al Gough, w drugiej serii o wiele częściej będziemy mogli oglądać Catherinę Zetę-Jones, która wciela się w matkę tytułowej bohaterki, ponieważ relacja matka-córka będzie jednym z głównych wątków w serialu. Ich relacja ma się znacząco polepszyć.

Fani serialu podejrzewają, że większa obecność Morticii Addams na ekranie może zwiastować, że matka Wednesday zostanie nową dyrektorką w Akademii Nevermore. Przypomnijmy, że w ostatnim odcinku pierwszego sezonu dotychczasowa dyrektorka zmarła, więc stołek nowego szefa placówki jest do obsadzenia.

Więcej o: