Pięć najlepszych ról Leonardo DiCaprio. Jacka z "Titanica" tam nie znajdziesz

Leonardo DiCaprio bez wątpienia jest jednym z najznakomitszych aktorów na świecie. Choć przez długi czas dla wielu był tylko Jackiem z kultowego "Titanica", to nie dał się zaszufladkować i dziś może pochwalić się pokaźnym i różnorodnym dorobkiem artystycznym. Oto ranking top 5 najlepszych ról w jego karierze.

Choć na ekranie debiutował, mając zaledwie 5 lat, to prawdziwą karierę rozpoczął niespełna dekadę później. Początkowo grał głównie epizody i występował w reklamach, zdobywając coraz większą sympatię wśród widzów. Dziś Leonardo DiCaprio jest uznawany za jednego z najlepszych aktorów swojego pokolenia. Na swoim koncie ma wiele wybitnych tytułów i prestiżowych nagród, w tym m.in. Oscara. Które z jego ról cieszą się największym uznaniem widzów? Oto pięć najlepszych wykreowanych przez niego postaci według ocen użytkowników serwisu Filmweb.

Zobacz wideo "Czas krwawego księżyca" - intrygująca produkcja z Leonardo DiCaprio i Robertem De Niro [ZWIASTUN]

Za te role otrzymał nominację do Oscara. Jakie tytuły znajdują się na podium?

Na pierwszym miejscu rankingu z wynikiem 9,7 gwiazdek znalazł się kultowy dramat "Co gryzie Gilberta Grape’a" w reżyserii Lasse Hallströma, w którym za rolę Arniego DiCaprio otrzymał w wieku 19 lat pierwszą nominację do Oscara. To poruszająca historia bohatera, który u progu dorosłości bierze na swoje barki olbrzymią odpowiedzialność. Po samobójczej śmierci ojca musi bowiem zatroszczyć się o całą, liczną rodzinę: dwie siostry, chorobliwie otyłą matkę i niepełnosprawnego umysłowo brata, Arniego. Jego życie zmienia się, dopiero gdy przypadkowo poznaje sporo starszą mężatkę, Becky.

Niewiele mniej, bo 9,4 gwiazdek, uzyskał za główną rolę w słodko-gorzkim dramacie biograficznym "Wilk z Wall Street" Martina Scorsesego, którego scenariusz powstał na podstawie wspomnień Jordana Belforta wydanych pod tym samym tytułem. To opowieść o młodym mężczyźnie, który odnosi błyskawiczny sukces w branży maklerskiej. Oszołomiony fortuną, o jakiej dotychczas mógł wyłącznie pomarzyć, zaczyna zatracać się w pokusach nowobogackiego świata. Wkrótce staje pod ostrzałem urzędników i FBI.

Nie tylko dramaty i filmy romantyczne. Różnorodność ról DiCaprio zachwyca

Za kolejne produkcje w rankingu DiCaprio otrzymał po 9,3 gwiazdek. Na trzecim miejscu uplasował się biograficzny film z 1995 roku stworzony na podstawie pamiętnika Jima Carrolla. "Przetrwać w Nowym Jorku" to poruszająca opowieść o 19-letnim aspirującym poecie, który nie może odnaleźć się w rzeczywistości. Przerażony przemocą i odrzucony przez rówieśników ukojenia szuka w heroinie. Ląduje na ulicy, zostaje wyrzucony ze szkoły i rozpoczyna dramatyczną walkę o przetrwanie.

Miejsce czwarte należy do hitowej "Wyspy tajemnic", która jest kolejnym owocem współpracy DiCaprio z Martinem Scorsesem. W thrillerze z 2010 roku aktor wcielił  się w federalnego szeryfa, Teddy’ego Danielsa, który usiłuje rozwikłać zagadkę zniknięcia pacjentki ze strzeżonego szpitala dla psychicznie obłąkanych. Wskazówką może okazać się tylko zaszyfrowana wiadomość, która po niej pozostała.

Zestawienie domyka rola Calvina Candie'ego w przewrotnym westernie "Django" w reżyserii Quentina Tarantino. Akcja osadzona jest pod koniec lat 50. XIX wieku. Pochodzący z Niemiec dentysta, King Schultz, nawiązuje współpracę z czarnoskórym niewolnikiem w tropieniu najbardziej niebezpiecznych kryminalistów. Wkrótce łączy ich już nie tylko wspólny cel, ale i przyjaźń. Schultz decyduje się pomóc towarzyszowi odbić jego żonę, którą przed laty sprzedano na targu. Trop doprowadza ich do bezlitosnego Candie'ego. Pod fałszywym pretekstem dostają się na jego posiadłość, lecz wpadają w sidła jego wyszkolonych pracowników.

Więcej o: