Co z wigilijną emisją "Kevina samego w domu" w Polsacie? Decyzja już zapadła

Seans "Kevina samego w domu" to w wielu polskich domach świąteczna tradycja. Film od ponad 20 lat w wigilijny wieczór emitowany jest na antenie Polsatu. Jak będzie w tym roku? Stacja podjęła już decyzję.

"Kevin sam w domu" to kultowa komedia w reżyserii Chrisa Columbusa z 1990 roku, bez której wielu nie może sobie wyobrazić Świąt Bożego Narodzenia. Przygody blondwłosego ośmiolatka od lat przyciągają przed ekrany telewizorów miliony widzów. Czy w tegorocznej ramówce Polsat uwzględnił ten tytuł? Sprawdzamy.

Zobacz wideo Jennifer Lopez, Johnny Depp, czy Ryan Gosling, czyli lista aktorów o wielu talentach artystycznych [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

"Kevin sam w domu". Fabuła komedii od dekad zachwyca widzów niezależnie od wieku

Jeśli jakimś cudem nie wiecie, o czym jest "Kevin sam w domu", to spieszymy z wyjaśnieniem. Z powodu świątecznego rozgardiaszu i poślizgu czasowego, rodzina McCallisterów wyjeżdża na Święta Bożego Narodzenia do Francji, zostawiając w domu 8-letnią pociechę. Chłopiec nie jest tym faktem szczególnie zrozpaczony i wykorzystuje chwile wolności, by robić to, co dotychczas mu zabraniano. Nieszczęśliwym trafem luksusowa posiadłość wpadła w oko dwóm złodziejom, którzy mają chrapkę na splądrowanie pozostawionych kosztowności. Kevin jednak nie zamierza im tego ułatwić i zastawia na włamywaczy nie jedną, a wiele pułapek.

Polsat wyemituje "Kevina" w wigilijny wieczór? Decyzja zapadła

Film z Macaulayem Culkinem od ponad trzech dekad cieszy się niesłabnącą popularnością wśród widzów. Produkcja do polskich kin trafiła co prawda 2 lata po premierze, lecz błyskawicznie stała się hitem. Pierwszy świąteczny seans na antenie Polsatu odbył się jednak dopiero w 2000 roku, przyciągając przed ekrany telewizorów aż 9-milionową publiczność. Od tamtej pory "Kevin" stał się bożonarodzeniową tradycją i gdy w 2010 roku nie został uwzględniony w ramówce na 24 grudnia, wybuchła afera. Tym razem stacja nie zamierza popełnić podobnego błędu i, jak informuje Press.pl, wigilijna emisja komedii jest już oficjalnie potwierdzona.

Więcej o: