Ostatni film z Maciejem Damięckim podbija kina. Twórcy opublikowali scenę, której nie zobaczymy na ekranie

Twórcy ostatniego filmu z udziałem Macieja Damięckiego przygotowali niespodziankę dla fanów aktora. Po śmierci artysty udostępnili scenę, w której zagrał, jednak ta nie trafiła do finalnej wersji produkcji. "Ku pamięci" - napisali.

17 listopada media obiegła informacja o śmierci Macieja Damięckiego. Słynny aktor miał 79 lat i wiele niezapomnianych ról na koncie. Grał zarówno w filmach jak i serialach. Fani kochali go także za rle dubbingowe. Wystąpił w hitach takich jak "Szatan z siódmej klasy", "Rozmowach kontrolowanych", "Ekstradycji" czy serialu "Dom". W ostatnich latach grał w popularnych seriach takich jak "Plebania" i "M jak miłość".

Zobacz wideo Kinowe biografie, w których pominięto ciemną stronę życia gwiazdy

Maciej Damięcki zagrał w filmie "Uwierz w Mikołaja". To jego ostatnia rola

Maciej Damięcki przed śmiercią zagrał w świątecznej produkcji "Uwierz w Mikołaja". Film jest ostatnim z udziałem aktora. Komedię można oglądać w polskich kinach od 10 listopada, za reżyserię produkcji odpowiada Anna Wieczur, a scenariusz napisała Ilona Łepkowska.

"Uwierz w Mikołaja" opowiada różne świąteczne historie. Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię, a pomóc im w tym może Robert – pełniący służbę w Święta samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Kolejna opowieść dotyczy mężczyzny, który ma szansę ponownie spędzić Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat – o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki "Happy End".

Twórcy "Uwierz w Mikołaja" udostępnili scenę, która nie pojawia się w filmie

W rolach głównych w filmie zagrali między innymi Cezary Żak, Dorota Kolak i Teresa Lipowska. Maciej Damięcki wcielił się w komedii w Janka. Twórcy filmu pożegnali artystę w mediach społecznościowych. "Z największym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Macieja Damięckiego. Panie Macieju, to był prawdziwy zaszczyt. Brak nam słów. Dziękujemy za wszystkie Pana cudowne role! Rodzinie składamy wyrazy współczucia i najszczersze kondolencje" - czytamy we wpisie.

 

Na profilu filmu "Uwierz w Mikołaja" pojawiła się także niespodzianka dla fanów Macieja Damięckiego. Twórcy opublikowali scenę z udziałem aktora, która ostatecznie nie pojawiła się w świątecznej komedii. "Maciej Damięcki był wybitnym aktorem. Każda zagrana przez niego scena to perełka. Łączy nas wiele wspólnych filmowych doświadczeń, ale dziś publikujemy jedno z ostatnich. To scena, której nie znajdą Państwo w finalnej wersji filmu 'Uwierz w Mikołaja'. Ku pamięci" - czytamy w opisie nagrania.

Widzowie pokochali "Uwierz w Mikołaja", na co wskazują wyniki w box office po premierowym weekendzie. Film obejrzało wówczas w kinach 116 tysięcy osób. Jeśli doliczymy do tego pokazy prasowe, widzów będzie 141 tysięcy. To drugi po "Zielonej granicy" wynik w tym roku.

Więcej o: