Facet z Ogłoszenia

Randki nigdy nie należały do spraw najłatwiejszych. Nasze odwieczne poszukiwania tej drugiej połówki to zawsze trochę rozczarowań, nieco więcej zszarpanych nerwów, a także odrobina ślepego trafu dla tych, którym się w końcu udaje.

Trzydziestokilkuletnia przedszkolanka, Sarah Nolan (Diane Lane), rozwiodła się osiem miesięcy temu, co dla jej rodziny wydaje się już "bardzo dawno temu." Mając na względzie wyłącznie jej dobro i kierując się jedynie dobrymi intencjami, zwierają szyki chcąc przekonać ją do porzucenia pidżam i powrotu do świata randek. W wysiłkach tych przodują siostry Sarah, Carol (Elizabeth Perkins) oraz Christine (Ali Hillis), gotowe przedstawić potencjalnych kandydatów, oraz owdowiały ojciec Bill (Christopher Plummer), wspaniały przykład na to, że internetowe randki mogą zakończyć się sukcesem. Bill niedawno zaczął spotykać się z Dolly (Stockard Channing), którą poznał w Internecie, a jego córki nie są już w stanie zapamiętać imion innych kobiet, poznanych w ten sposób przez ich ojca.

Carol i Christine, podszywając się pod Sarah, umieszczają jej profil stronie perfectmatch.com, dołączając wiadomość: - Smakowita, zmysłowa, czarująca i zabawna, rozwiedziona kobieta szuka mężczyzny, z którym spędzałaby noce pod rozgwieżdżonym niebem. Musi lubić psy. - Pozostaje już tylko czekać na oferty.

Sarah czeka teraz seria randek z wybitnie potwornymi kandydatami, a także jedna z kimś, kto wydaje się całkiem obiecujący - mowa o intrygującym i nieco dziwnym konstruktorze łodzi, Jake'u Andersonie (John Cusack), idealiście widzącym sprawy sercowe przez pryzmat Doktora Żywago. Jake jest jednak nieco zbyt żywy, być może pragnie czegoś więcej, niż Sarah może mu w tej chwili zaoferować. W międzyczasie w pracy pojawia się kolejna okazja - Bob Connor (Dermot Mulroney) świeżo po separacji ojciec jednego z dzieci, którymi opiekuje się Sarah. Czarujący i opanowany Bob zdaje się być tym idealnym mężczyzną. Ale czy to nie nazbyt piękne, by było prawdziwe?

Wyreżyserowany przez dwukrotnego zdobywcę nagrody Emmy Gary'ego Davida Goldberga na podstawie własnego scenariusza film pt. Facet z ogłoszenia oparty jest na bestsellerowej powieści Claire Cook. Opowiada o pełnych humoru i problemów, kończących się happy endem, perypetiach kobiety, która na nowo odkrywa uczucia i próbuje zawierzyć swoim instynktom. Robi to, ponieważ - jak podkreśla to jej rodzina - nie warto obrażać się na miłość.

Warner Bros. Pictures przedstawia film firm UBU/Team Todd Facet z Ogłoszenia , w którym w rolach głównych występują Diane Lane oraz John Cusack. W pozostałych rolach Dermot Mulroney, Elizabeth Perkins, Stockard Channing oraz Christopher Plummer. Film wyreżyserował Gary David Goldberg, producentami filmu są Suzanne Todd, Jennifer Todd oraz Gary Goldberg. Scenariusz napisał Gary David Goldberg w oparciu o powieść autorstwa Claire Cook. Producentami wykonawczymi filmu są Brad Hall i Ronald G. Smith. Zdjęcia John Bailey, kierownictwo produkcji Naomi Shohan, montaż Eric Sears oraz Roger Bondelli. Muzyka Craig Armstrong.

Facet z Ogłoszenia będzie rozpowszechniany na całym świecie przez Warner Bros. Pictures, firmę należącą do koncernu Warner Bros. Entertainment Company.