"Spacer po linie" i "Capote" w weekend w kinach

W tym tygodniu będziemy mogli obejrzeć kolejne dwa filmy nominowane do Oscara. W piątek na ekrany naszych kin wejdzie ''Spacer po linie'', a w sobotę ''Capote''

''Spacer po linie''

"Spacer po linie" ukazuje życie Johnny'ego Casha od wczesnego dzieciństwa (był synem drobnego dzierżawcy), poprzez szalone tourne z pionierami rock and rolla, wśród których byli: Elvis Presley, Carl Perkins, Jerry Lee Lewis i Waylon Jennings, po legendarny koncert w więzieniu Folsom w 1968. Cash był najbardziej rozchwytywanym muzykiem swoich czasów - u szczytu swej popularności sprzedawał więcej płyt niż Beatlesi. "Spacer po linie" po opowieść o narodzinach artysty, który odnalazł swój własny głos, stawiając czoła trudnej przeszłości, trawiącemu go gniewowi, uzależnieniu od narkotyków i pokusie łatwej sławy. Dzięki niepowtarzalnemu stylowi i piosenkom, przez które przewijają się takie motywy, jak: śmierć, miłość, zdrada, grzech, nadzieja i wiara, Johnny Cash stał się niekwestionowanym bohaterem swego pokolenia.

"Spacer po linie'' dostał 5 nominacji do Oscara w kategorii: Najlepszy aktor (Joaquin Phoenix), Najlepsza aktorka (Reese Witherspoon), Najlepszy Montaż, Najlepsze Kostiumy (Joaquin Phoenix nosi w filmie 56 kostiumów, z których większość to zachowane stroje z tamtych czasów.) i Najlepszy Dźwięk.

"Spacer po linie" w kinach od 17 lutego

"Capote''

Film opowiada o tym jak Truman Capote (Philip Seymour Hoffman), autor powieści Śniadanie u Tiffany'ego (Breakfast at Tiffany) po przeczytaniu artykułu w New York Times poświęcony morderstwu dokonanemu w Holcomb, w stanie Kansas na czterech członkach dobrze znanej w okolicy rodziny Clutterów postanowił napisać książkę, aby udowodnić, że w rękach utalentowanego autora nawet książka z gatunku literatury faktu może być tak wciągająca, jak fikcja.

Film dostał nominacje do Oscara w pięciu kategoriach: Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser (Bennett Miller), Najlepszy Aktor (Philip Seymour Hoffman), Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Catherine Keener) i Najlepszy Adaptowany Scenariusz (Dan Futterman)

"Capote" w kinach od 18 lutego