Muzyka w drodze

Nie byłoby udanej podróży bez dobrze dobranej muzyki. O to także zadbał reżyser Robert Wichrowski, który wybrał wszystkie piosenki umieszczone na ścieżce dźwiękowej.

Nie jest to tylko muzyka do słuchania w samochodzie. Znalazły się tu przeróżne gatunki muzyczne: pop, hip hop, disco. Obok klasyków francuskiej piosenki, takich jak Mireille Mathieu ("La vie en rose") jest współczesny francuski zespół The Mighty Bop ("Lady"), słyszymy kołyszące rytmy Collective Soul ("Run") czy wielki przebój M People ("Search for the Hero"). Nie zabraknie oczywiście polskich wykonawców, m.in. Marcina Rozynka w piosence "Nie pasuje" i Tede z nową wersją "T.D.F." (remix Mateo). Tede pojawia się także w filmie, w znaczący sposób wpływając na losy bohaterów.

Album "Francuski numer" z oryginalną ścieżką dźwiękową wydany zostanie w specjalnej podwójnej edycji CD+DVD. Na płycie CD znajdą się piosenki z filmu, muzyka ilustracyjna i wybrane fragmenty dialogów; na DVD - zwiastun oraz reportaż o powstawaniu filmu, zapowiadający zabawę, jaka czeka widzów w kinie. Data premiery ścieżki dźwiękowej - 2 marca 2006.

Po "Skazanym na bluesa" jest to już druga w ostatnim czasie ścieżka dźwiękowa do polskiego filmu wydana w tak atrakcyjnej formie (CD+DVD). Albumy te otwierają nową serię wydawniczą muzyki filmowej pod nazwą "Music & Movie".