Reżyseria: Michael Caton - Jones

Urodził się w Szkocji. Uczęszczał do brytyjskiej National Film and Television School i po raz pierwszy odniósł sukces w przemyśle filmowym w 1989 kontrowersyjną fabułą "Skandal" z Joanne Halley, Bridget Fondą, Jonem Hurtem i Sir Ianem McKellenem.

Film oparty został na historii głośnego w 1960 roku, w Wielkiej Brytanii skandalu Profumo, kiedy to związek ministra z prostytutką wstrząsnął brytyjską polityką i opinią publiczną, a także wzbudził zainteresowanie całego świata. Film Caton-Jonesa odniósł sukces wśród publiczności na całym świecie.

Skandal rozpoczął serię uznanych przez krytykę filmów - wśród nich Rob Roy, Ślicznotka z Memphis, Doktor Hollywood, Chłopięcy świat z udziałem Roberta de Niro i debiutującego Leonardo di Caprio oraz Dochodzenie z udziałem Roberta de Niro i France McDormand.

Caton-Jones ukończył niedawno prace nad Shooting Dogs , w całości nakręconym w Ruandzie. Film Shooting Dogs z udziałem Johna Hurta i Hugh Dancy'ego jest oparty na prawdziwej historii katolickiego księdza i młodego angielskiego nauczyciela - idealisty, uwikłanych w tragedię ludobójstwa w Ruandzie w 1994.