Nowe zwiastuny filmu "Hi Way"

Czekając na premierę filmu "Hi Way" z udziałem członków grupy Mumio, możemy obejrzeć kolejne nowe trailery dające przedsmak tego, co od 3 maja będziemy mogli zobaczyć na dużym ekranie

Scenarzystą i reżyserem filmu "Hi Way" jest Jacek Borusiński. Jest to jego niezależny projekt, w którym udział wzięli jego przyjaciele znani dotąd z działalności scenicznej pod szyldem Mumio oraz kultowych reklam.

W trakcie realizacji filmu koncepcyjnie Borusińskiego wsparli: Dariusz Basiński (aktor i współautor muzyki), Paweł Dyllus (operator kamery), Bogumił Godfrejów (autor zdjęć), Cezary Kowalczuk (montażysta) oraz Jarosław Stypa (II reżyser).

"Hi Way" to komedia drogi. Historia dwóch filmowców-nieudaczników, reżysera Jaco (Jacek Borusiński) i operatora Pablo (Dariusz Basiński), którzy jadą zrealizować wywiad z nudnym biznesmenem. Wspólna podróż na miejsce chałtury oraz powrót pozwalają bohaterom lepiej się poznać. Snują wizje swojej kariery, omawiają scenariusze i sylwetki bohaterów nowych filmów. Znajdą się wśród nich: staruszkowie - autorzy młodzieżowego slangu, inspektor policji, który ściga przestępców tramwajem, fachowiec od poskramiania dzieci-niejadków...

Ostatecznie bohaterowie tracą dystans do własnej, niepohamowanej wyobraźni. Jej wytwory zaczynają mieszać się z rzeczywistością. Cały świat, prawdziwy i wymyślony całkowicie wymyka się spod kontroli.