"Oficerowie" - dynamiczne kino kryminalnych zagadek już na jesieni

Trzynaście odcinków, z których każdy jest jak labirynt. Niepokoi, wciąga, intryguje. Zaskakujące kino z nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Historia, w której nic nie jest takie, jakie się wydaje. Opowieść o tym, że prawda jest jak kostka Rubika w ręku maga. Kontynuacja serialu "Oficer" a z nią: nowa historia, nowe emocje, nowe twarze. Kryminalny poker już od jesieni w TVP 2.

Mocne kino akcji, w reżyserii Macieja Dejczera. Obok znanych "oficerskich" twarzy: Magdaleny Różczki (nadkomisarz Aldona Ginko) oraz Borysa Szyca (Tomasz Kruszyński vel Kruszon), debiutująca w "Oficerach" rolą policyjnego psychologa Katarzyna Cynke (Alicja Szymczyszyn) oraz - tu niespodzianka dla tych, którzy zwykli kojarzyć go ostatnio głównie z rolami komediowymi - Cezary Pazura (Sznajder). Ponadto, nazwiska, które stanowią markę same w sobie, m. in: Magdalena Cielecka, Wojciech Pszoniak, Jan Englert, Paweł Małaszyński, Marian Dziędziel, Leon Charewicz, Jacek Braciak, Janusz Chabior, i wielu innych.

Podwojone siły tytułowych oficerów Komendy Stołecznej Policji, oznaczają zwielokrotnienie filmowych emocji i napięć. Miłość i nienawiść, zawodowa ambicja i chęć zemsty, wiara

w niezłomność zasad, zdolność do manipulacji, podatność na wpływy -

- to tylko niewielki procent emocjonalnej mikstury, która sprawia, że bohaterowie nieraz gubią się w labiryncie zasadzek, jaki przygotował dla nich los.

Ten sam los pokaże, czy sprawdzi się zasada, wedle której wróg, który odczuwa strach - jest w połowie pokonany.

Oficerowie, mistrzowie zawodowego tworzenia "drugiego dna" każdej historii, w pewnej chwili bowiem, sami zostaną poddani grze pozorów,

w której odwaga i strach są niczym pionki na szachownicy.

W obliczu osobistych dramatów serialowych postaci, przeplecionych zawodowymi starciami, trudno nie zadać pytania: "kto właściwie pociąga za sznurki ?".

Czy ich działanie to celowa i przemyślana taktyka, czy to oni, zupełnie nieświadomie, krok po kroku, stają się marionetkami w ręku "wroga bez twarzy".

Tego, który służy żelaznym i okrutnym zasadom, ukrytym pod trzema literami: "MAG".

Producent główny: TVP 2

Producent wykonawczy : Akson Studio

Reżyseria: Maciej Dejczer

Scenariusz: Wojciech Tomczyk