O zespole

Członkami zespołu Ethana Hunta są - Luther Strickell (Ving Rhames) - jedyna osoba, która pracowała z Huntem we wszystkich trzech misjach - oraz Declan (Jonathan Rhys Meyers), Zhen (Maggie Q) i Lyndsey (Keri Russell). Laurence Fishburne gra Brassela, szefa Zespołu Mission: Impossible, a Billy Crudup wciela się w jego prawą rękę, Musgrave.

Ving Rhames po raz kolejny wciela się w rolę specjalisty komputerowego Luthera Strickella. Tym razem, jednak jego relacje z Ethanem są bardziej prywatne. "W pierwszych dwóch filmach, nigdy nie rozmawiali o życiu poza pracą," mówi Rhames. "Ci dwaj faceci to współpracownicy i przyjaciele, i tym razem rozmawiają także o tym, o czym zwykle rozmawiają przyjaciele. Są dzięki J.J. bardziej ludzcy."

Rhames zauważa, że styl reżyserii Abramsa, w pewien sposób jest podobny do stylu innego reżysera, z którym pracował. "Przypomina mi Quentina Tarantino i tę jego młodzieńczą energię, którą wnosi na plan," mówi aktor. "Taki sposób pracy jest bardzo zaraźliwy."

Jonathan Rhys Meyers dołącza do zespołu jako Declan, specjalista ds. transportu: jeśli chcesz jechać, lecieć, płynąć, Declan jest tym, kogo szukasz. Jedynym minusem są jego dziwactwa. "Declan to dosyć szalony Irlandczyk," mówi Rhys Meyers, którego można było ostatnio oglądać w filmie Woody'ego Allena "Match Point". "Jest elementem kolejnego pokolenia Zespołu Mission: Impossible - Ethan przygotowuje go do bycia szpiegiem. Ma w sobie pewien gen ryzyka, który Ethan lubi w członkach swojego zespołu."

Declan jest także kameleonem, zdolnym do natychmiastowego wtapiania się w otoczenie. "W jednej minucie jest włoskim zaopatrzeniowcem, w kolejnej amerykańskim turystą, a jeszcze w innej strażnikiem w Watykanie," mówi Rhys Meyers.

Maggie Q dołączyła do obsady "Mission: Impossible III" jako jedna z największych azjatyckich gwiazd sztuk walki. Po zadebiutowaniu w przeboju z Hongkongu "Gen-Y Cops", Maggie wystąpiła obok Jackie Chana w "Godzinach szczytu 2" (Rush Hour 2). "Moja bohaterka Zhen jest bardzo twardą kobietą. Woli działać niż mówić," mówi Maggie. "Pracuje w tle. Ethan jest na czele zespołu, a ona pilnuje, żeby wszystko działało, jak należy".

Przygotowując się do roli, Maggie przeszła rygorystyczny trening związany z różnymi rodzajami sztuk walki. "W filmie nie ma szansy na specjalizację - style walki zmieniają się tutaj dosyć często."

Keri Russell, która zagrała wcześniej w pierwszej serii telewizyjnej stworzonej przez Abramsa "Felicity", przyjęła rolę Lindsey Ferris, jedynej uczestniczki grupy szkolonej przez Ethana, która dzięki swoim umiejętnościom została wcielona do Zespołu Mission: Impossible.

"Keri jest niesamowita," mówi Abrams. "Nie pracowałem z nią od czasu 'Felicity', dlatego bardzo się ucieszyłem, kiedy pojawiła się szansa współpracy z nią na planie 'M:i:III'. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie robiła, więc obserwowanie jej, jak radzi sobie z bronią, czy sekwencjami akcji udowodniło mi, że jest w stanie zagrać wszystko."

W filmie, postać grana przez Russell, Lyndsey ćwiczy z Ethanem techniki walki na kije. "Trening był niezłą zabawą," mówi Russell. "Spędziłam prawie cztery i pół miesiąca na ćwiczeniach z kaskaderami. Są prawdziwymi zawodowcami."

Dla Laurence Fishburne'a, dołączenie do obsady "Mission: Impossible III" było spełnieniem dziecięcych fantazji. "Kiedy byłem dzieckiem, biegliśmy do domu, żeby oglądać serial," mówi aktor. "Udawaliśmy, że jesteśmy tajnymi agentami, nuciliśmy tę słynna melodię. Teraz jestem szefem. Czy mógłbym odrzucić taką rolę?"