Ethan Hunt

Pisząc scenariusz "M:i:III", J.J. Abrams i Alex Kurtzman & Roberto Orci bardzo drobiazgowo zajęli się postacią Ethana Hunta. "Od samego początku, razem z Tomem, Alexem i Bobem chcieliśmy, aby był to film o człowieku," mówi Abrams.

"Nie chodzi o to, że nie ma w nim dużej dawki akcji - akcja jest tutaj esencją - ale moim ulubionym rodzajem filmu szpiegowskiego, jest taki, w którym zdarzenia są emocjonalnie prawdziwe. Bohaterowie takiego filmu muszą radzić sobie z najbardziej zapierającymi dech w piersiach, ekscytującymi i często zabawnymi momentami, ale podane jest to w taki sposób, że widz wierzy we wszystko w ramach pewnego gatunku. Tak właśnie miał wyglądać film 'M:I:III.'"

"Dla wielu ludzi sporym wyzwaniem jest pogodzenie pracy z życiem osobistym," mówi Cruise. "Wykonywanie lubianej pracy i znajdowanie czasu na spędzanie go z partnerem i dziećmi. Ethan musi zrównoważyć te dwa światy, ale ponieważ jest szpiegiem, jego prywatne życie pozostaje pod bezpośrednim wpływem jego pracy. W filmie ten temat osiąga niezwykle porywający i ekstremalny wymiar."

"Ethan Hunt jest pod olbrzymią presją," mówi Paula Wagner. "Odpowiada za swoje działania w ramach Zespołu Mission: Impossible, ale czy będzie w stanie poradzić sobie z sytuacją, gdy świat międzynarodowych szpiegów wtargnie w jego życie osobiste?".

Realizując swoje założenia, filmowcy stworzyli dla Ethana Hunta nowe życie. Kiedy zaczyna się film, Hunt jest w stanie spoczynku - trenuje nowych agentów. Dzięki tej zmianie, otwiera się na nowe możliwości w życiu. Także na małżeństwo.

"Na ekranie możemy tym razem oglądać Ethana w pełnych wyjątkowych emocji scenach," mówi Michelle Monaghan, grająca Julię, wielką miłość Ethana'. "Jest bardzo zakochany i pragnie, żeby ten stan trwał wiecznie. Julia także go kocha, ale nie wie dokładnie, czym się zajmuje. Kiedy akcja się rozwija, dziewczyna zauważa, że Ethan coś przed nią ukrywa, jednak decyduje się mu zaufać".