Ciekawostki z filmu

Zdjęcia do filmu trwały zaledwie 14 dni i odbywały się w autentycznych wnętrzach Wydziału Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego i pomieszczeniach Międzynarodowego Laboratorium Wysokich Pół Magnetycznych i Niskich Temperatur.

W laboratorium tym znajduje się największy elektromagnes we Wschodniej Europie - ten sam, który w filmie odgrywa kluczową rolę. Pracujący w laboratorium naukowcy bez przeszkód zgodzili się na zdjęcia w pomieszczeniach z elektromagnesem. Jak się później okazało, byli przekonani, że kręcono film dokumentalny, bądź pracę na zaliczenie jakiegoś studenta fizyki. Nie spodziewali się taki licznej ekipy.

Dla Marka Probosza , grającego rolę profesora Wolańskiego, była to pierwsza rola komediowa w niemal trzydziestoletniej karierze aktorskiej. Ostatnio Probosz grał młodego Romana Polańskiego w Helter Skelter . Co ciekawe, zagrał też w amerykańskim filmie Alberta Einsteina, więc po raz kolejny wcielił się w rolę naukowca.

W epizodzie pojawił się również Wojciech Mecwaldowski , niezwykle obiecujący aktor z Wrocławia. W tym roku zagrał już w kilku filmach fabularnych, m.in. w Bezmiarze sprawiedliwości Wiesława Saniewskiego, Kto nigdy nie żył Andrzeja Seweryna, a niedługo rozpocznie zdjęcia do Alei gówniarzy , debiutu fabularnego Piotra Szczepańskiego.

W niewielkich rolach kolegów z roku Tomka, głównego bohatera, wystąpili Bodo Kox, Dawid Antkowiak i Radek Fijołek - aktorzy znani z szeroko nagradzanych filmów niezależnych takich jak Bolączka sobotniej nocy czy Krew z nosa .