Zientarski: "Auta" mają dusze

W poniedziałek (19 czerwca) w Warszawie miała miejsce polska premiera najnowszej produkcji wytwórni Disney-Pixar - "Auta".

Zobacz zwiastun filmu

Duże zainteresowanie wzbudził motoryzacyjny klan Zientarskich. Panowie Włodzimierz i Maciej, znani ze swej samochodowej pasji, nie prowadzili uroczystości przypadkowo. W filmie wcielili się bowiem w role komentatorów wyścigu o Złoty Tłok. Zientarski senior podkreślał: Często zapominamy o tym, że nasze auta naprawdę do nas mówią! Ten film nam uświadamia także i to. Zdarza się, że samochodom nie smakuje paliwo, że pomrukują do nas zadowolone albo warczą złe. Nasze auta naprawdę mają dusze, dokładnie tak, jak bohaterowie najnowszej animacji Pixara.

Na imprezie pojawił się także Witold Pyrkosz użyczający głosu Złomkowi - pordzewiałej ciężarówce o złotym sercu. Ta postać to majstersztyk. Amerykańscy specjaliści Disneya uznali nawet, że rola Pyrkosza jest jedną z najlepszych wśród wszystkich wersji językowych "Aut". Aktor skwitował tę informację: Pewnie wszystkim tak mówią . Widzowie jednak potwierdzają opinię profesjonalistów.

"Autom" głosów użyczyła cała plejada znakomitych polskich aktorów. Obok Witolda Pyrkosza i panów Zientarskich usłyszymy Dorotę Segdę, Piotra Adamczyka, Daniela Olbrychskiego, Artura Barcisia, Stanisławę Celińską, Krzysztofa Kowalewskiego, Piotra Gąsowskiego, Roberta Rozmusa i wielu innych.

Bohaterem filmu jest wyścigówka - Zygzak McQueen (Piotr Adamczyk), za wszelką cenę goniący za nagrodami i splendorem. Jego największym marzeniem jest zwycięstwo w sławnym wyścigu o Złoty Tłok. Zrządzeniem losu trafia jednak nie na tor wyścigu, ale do zapadłej dziury o dźwięcznej nazwie Chłodnica Górska. Początkowo wrogo nastawiony do jej mieszkańców, w końcu docenia uroki słodkiej prowincji, poznaje prawdziwych przyjaciół oraz tę najważniejszą osobę, Sally (Dorota Segda) - piękne, lazurowe Porsche rocznik 2002

Obejrzyj Serwis specjalny

Czy wybierasz się na film ''Auta''?