O filmie

Supermana - urodzonego na planecie, która od dawna nie istnieje - wychowali przybrani rodzice, farmerzy z Kansas, państwo Kent. Młody Kal-El, który przyjął nazwisko Clark Kent, wyrósł wśród ludzi, ale nie jest jednym z nich. Na Ziemi może robić rzeczy, o których ludzie mogą tylko marzyć, ale aby żyć obok nich musi prowadzić podwójne życie - jako łagodny i niepozorny Clark w sekrecie przemieniający się w Człowieka ze Stali, kiedy świat wzywa go na pomoc.

Jednak od pięciu lat, odkąd Superman zaginął w tajemniczych okolicznościach, kryzys na Ziemi nie zwraca już niczyjej uwagi. Bez Supermana przestępczość w Metropolis i okolicy drastycznie wzrosła - a przecież swojego dzieła zniszczenia nie rozpoczął jeszcze Lex Luthor , który wydostał się z więzienia i ma zamiar użyć tajemniczej technologii, z której korzysta Superman, dla własnego zysku i chwały.

Lois Lane , czołowa reporterka gazety " Daily Planet" i miłość życia Supermana, nie załamała się po tym, jak Superman zostawił ją bez słowa. Zdobyła nawet nagrodę Pulitzera za swój esej pod tytułem "Dlaczego świat nie potrzebuje Supermana". Lois ułożyła sobie życie na nowo - jest teraz zaręczona z siostrzeńcem wydawcy i ma synka, którym się opiekuje.

Dla Supermana długie poszukiwania własnego miejsca we wszechświecie kończą się powrotem na farmę Kentów, do jedynej rodziny, jaką kiedykolwiek znał. Przeznaczenie czeka na niego w Metropolis, gdzie jedno spojrzenie w oczy Lois wystarcza, aby wiedział, że to miejsce - wśród błądzących, ale ostatecznie przecież dobrych ludzi - jest jego prawdziwym domem.

Jednak kiedy Lex przystąpi do realizacji swojego planu już w kilka godzin po powrocie Supermana, świat będzie go potrzebował bardziej niż kiedykolwiek.

Warner Bros. Pictures prezentuje film " Superman: Powrót" - nowy, porywający rozdział sagi o jednym z najbardziej ukochanych przez świat superbohaterów, wyreżyserowany przez Bryana Singera (" X-Men 2", " X-Men", " Podejrzani"). Niezwykła nowa wizja przygód Supermana, zrealizowana z wykorzystaniem przełomowych efektów wizualnych, opowiada subtelną historię o niespełnionej miłości i walce o prawo do przynależności, której tłem jest przedstawione z niezwykłym rozmachem współczesne Metropolis.

W " Superman: Powrót" występują: debiutujący na ekranie Brandon Routh, Kate Bosworth (" Beyond the Sea", " Błękitna fala"), James Marsden (" X-Men 2", " Pamiętnik"), Frank Langella (" Unscripted" - serial HBO), zdobywczyni Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Eva Marie Saint (" Północ - północny-zachód"), Parker Posey (" Medal dla miss"), Kal Penn (" O dwóch takich, co poszli w miasto"), Sam Huntington (" Detroit Rock City") i laureat Oscara Kevin Spacey (" Beyond the Sea", " American Beauty", "Podejrzani").