Filmografie

Scenariusz i reżyseria

Xawery Żuławski , rocznik 1971. W 1996 ukończył studia na wydziale reżyserii filmowej PWSTFiTV im. Leona Schillera w Łodzi, gdzie na przestrzeni 4 lat studiów zrealizował 7 etiud filmowych. Od 1997 roku pracuje w reklamie jako asystent reżysera i drugi reżyser. Współpracuje jako freelancer z wieloma domami produkcyjnym m.in. : Tango, Pro Production, Banana Split, Opus, Otto, ITI, Stillking. W filmie pracował jako asystent operatora Denisa Lenoira ("Palais de la sante"), drugi reżyser ("Bellissima"), asystent reżysera ("Rozmowa z człowiekiem z szafy"). Reżyserował filmy dokumentalne: dla TVP: "Bad Brains w Polsce", "Rozmowa". Jest autorem i producentem filmu dokumentalnego "Mózg", oraz krótkich metraży: "Król Elfów" i "MamaTata". Współpracował , jako kierownik produkcji z ekipami filmów: "Ucieczka z Sobiboru", "Esther Khan", "Wierność". W teatrze zrealizował spektakl "Tripment" na podstawie własnego scenariusza. (scena PWST w Warszawie, 2001).

Zdjęcia

Marian Prokop , rocznik 1967. W 1993 roku ukończył wydział operatorski PWSFTviT w Łodzi. Jest autorem zdjęć lub/i operatorem kamery do filmów takich, jak: "Pora na czarownice", "Pożegnanie z Marią", "Polska śmierć", "Horror w wesołych bagniskach", "Łagodna", "Pestka", "Dzień wielkiej ryby", "Bandyta", "Kochaj I rób co chcesz", "Belissima", "Stacja", "Wszyscy święci", "Powiedz to, Gabi", "Dublerzy", "Ja wam pokaże".

W 2001 roku otrzymał nagrody: Za zdjęcia do spektaklu "Historia" na pierwszym Krajowym Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Tv "DWA TEATRY" (Sopot), oraz za najlepsze zdjęcia do filmu "Stacja" na FPFF w Gdyni.

Obsada

Marcin Brzozowski , rocznik 1978. W 2004 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Aktor. Współtwórca przedstawień offowych: m.in: "Technika punktu świetlnego", (2002, Teatr Studyjny w Łodzi). Autor i aktor monodramu "Clapham Junction", jeden z trójki aktorów "Chórów Gertrudy Stein". Wielokrotnie nagradzany, m.in. podczas "Kontrapunktu" i "Łódzkich Spotkań Teatralnych". Wystąpił w filmach: "Kameleon", "Ono", "Aleja gówniarzy" oraz serialu "Marzenia do spełnienia".

Maria Strzelecka , rocznik 1975. W 1997 rozpoczęła studia na ASP w Warszawie, początkowo na wydziale konserwacji zabytków, potem na grafice. Dyplom obroniła w 2005 roku w pracowni Hieronima Neumanna - film animowany "Bajka", otrzymał wyróżnienie dziekańskie oraz wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2005.

Od 1991 roku była wokalistką w zespołach: UP YOURS, WHITE RABBIT, STARZY SINGERS.

Chaos jest jej aktorskim debiutem. Jest również autorką plakatu do filmu.

Sławoj Jędrzejewski , aktor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. W 1991 roku ukończył studia na Wydział Lalkarskim PWST we Wrocławiu. Wystąpił w filmach: "Poznań 56", "Chaos" oraz serialu "Fala zbrodni".

Bolec (Grzegorz Borek), rocznik 1972. Muzyk i aktor. Znany z filmów: "Poniedziałek", "Sezon na leszcza", "Wtorek", "Miss mokrego podkoszulka". Jest autorem muzyki i wykonawcą piosenek do filmów "Poniedziałek" i "Wtorek". W 1999 roku otrzymał nagrodę aktorską "Jantar 99" za najlepszą rolę męską w filmie "Poniedziałek" na KSF " Młodzi I film" w Koszalinie.

Borys Szyc , rocznik 1978. W 2001 ukończył studia na wydziale aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. Aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Wystąpił między innymi w filmach: "Enduro Bojz", "Przedwiośnie", "Stacja", "Bez litości", "E=mc2", "Symetria", "Pręgi", "Vinci", "Droga wewnętrzna", "Hiena", "Job", "Południe-północ", "Tajemnica twierdzy szyfrów", "Testosteron". Grał również w serialach: "Kasia i Tomek", "Tango z aniołem", "Oficer", "Rodzina zastępcza", "Camera café", "Defekt", "Sfora", "Sukces".

W 2005 r. otrzymał nominację do Polskiej Nagrody Filmowej ORZEŁ w kategorii "Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska" za rolę w filmie "Symetria" oraz Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego za tę samą rolę.

Magdalena Cielecka , rocznik 1972. Absolwentka PWST w Krakowie (1996). W latach 1995-2002 występowała w Starym Teatrze w Krakowie. Od roku 2001 aktorka Teatru Rozmaitości w Warszawie. Wystąpiła między innymi w filmach: "Pokuszenie", "Amok", "Jak narkotyk", "Egoiści", "Zakochani", "Listy miłosne", "Trzeci", "Po sezonie", "Droga wewnętrzna", "Palimpsest", "Samotność w sieci".

Jest laureatką prestiżowej nagrody za pierwszoplanową rolę kobiecą na FPFF w Gdyni w 1995 r. za film "Pokuszenie". Była trzykrotnie nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej ORZEŁ za role w filmach "Egoiści" (2001), "Zakochani" (2000) i "Amok" (1999).

Paweł Wilczak , rocznik 1965. Aktor. W 1989 r. ukończył studia na wydziale aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Wystąpił m.in. w filmach: "Kiedy rozum śpi", "Pożegnanie z Marią", "Gry uliczne", "Billboard", "Kilerów dwóch", "Ostatnia misja", "Enduro Bojz", "Bez litości", "Haker", "Wesele", "Jestem". Znany jest również z seriali telewizyjnych: "Kasia i Tomek", "Na dobre i na złe", "Sfora", "Ekstradycja".

W 2003 r. otrzymał nagrodę Wiktora w kategorii "Najlepszy Aktor", a w 2004 r. "Telekamerę" dla najlepszego aktora.