Miejsce pamięci

24 września 2002 roku, amerykański Kongres przyjął ustawę o Miejscu Pamięci Lotu 93. Na mocy ustawy podjęto decyzję o stworzeniu parku narodowego w celu ?upamiętnienia pasażerów i załogi lotu 93, którzy 11 września 2001 roku odważnie oddali życie udaremniając zaplanowany atak na stolicę kraju?. Miejsce pamięci powstanie w pobliżu miejscowości Shanksville, Pensylwania, gdzie rozbił się samolot United Airlines.

Miejsce Pamięci Lotu 93 jest pierwszym projektem parku narodowego zaprojektowanego w wyniku otwartego konkursu. Na trwający rok, międzynarodowy konkurs wpłynęło ponad tysiąc prac przygotowanych zarówno przez profesjonalistów jak i amatorów.

Ostatecznie przyjęto i ogłoszono - 7 września 2005 roku - projekt Paul Murdoch Architects, firmy z siedzibą w Los Angeles.

Sentencja, którą odwiedzający Miejsce Pamięci Lotu 93 będą mogli przeczytać brzmi: "Kiedyś zwykłe pole. Teraz miejsce pamięci. Niech wszyscy, którzy odwiedzą to miejsce pamiętają o zbiorowym akcie odwagi i poświęcenia dokonanym przez pasażerów i załogę, niech uczczą tę uświęconą ziemię, jako miejsce spoczynku bohaterów i oddadzą się refleksji nad siłą ludzi, którzy zdecydowali się nie pozostać obojętni".