O pasażerach i załodze lotu 93 United Airlines

Christian Adams pochodził z Beibelsheim w Niemczech. Miał żonę Silke i dwoje dzieci. W 1989 roku rozpoczął pracę w Niemieckim Instytucie Wina. Christian odwiedzał Stany Zjednoczone, by wziąć udział w dwóch degustacjach win.

Stewardessa Lorraine G. Bay urodziła się w Filadelfii 20 lipca 1943 roku. W 1964 roku rozpoczęła pracę dla United Airlines, a w 1973 roku wyszła za Ericha Baya. Chociaż nie mieli dzieci, byli bardzo zżyci z bratankiem, Markiem. Erich wspomina Lorraine jako troskliwą, kochającą i zorganizowaną osobę. Przyjaciele i koledzy z pracy, Mary i Terry mówią, że Lorraine była "jak anioł".

Todd Beamer dorastał na przedmieściu Chicago. Był opiekunem klienta firmy Oracle i mieszkał w Cranbury, New Jersey z żoną Lisą i dziećmi - Davidem i Drew. We wrześniu 2001 roku para oczekiwała trzeciego dziecka - Morgana. Todd kochał życie i uwielbiał swoją rodzinę. Był fanem koszykówki i baseballa. Mocno wierzący nauczał w szkółce niedzielnej w miejscowym kościele. Lubił pracę z dziećmi.

Alan Anthony Beaven zginął dzień po swojej rocznicy ślubu wracając do Kalifornii, aby zająć się kolejnym przypadkiem zanieczyszczenia wody. Przez wiele lat nauczał i praktykował prawo w Nowej Zelandii, Londynie, Nowym Jorku i San Francisco. Prowadził sprawy, których nie podjęliby się inni prawnicy. Nad jego biurkiem wisiała karteczka - "Strach? A kogo to obchodzi?". Alan i jego żona Kimi pobrali się w 1993 roku. Alan był bardzo kochający i jego dzieci - John, Chris i Sonali - dobrze o tym wiedziały. Spędzał czas czytając, uprawiając zapasy, bawiąc się, budując z dziećmi domki na drzewach i ubierając lalki. Kochał życie i czerpał z niego garściami.

Mark Bingham był graczem rugby i miłośnikiem życia. W wieku 31 lat miał bliskich przyjaciół różnej narodowości i rasy: mężczyzn i kobiety, młodych i starych, heteroseksualnych i gejów. Dorastał w Miami na Florydzie i w Południowej Kalifornii. W 1988 roku ukończył szkołę Los Gatos jako kapitan szkolnej drużyny rugby. Wkrótce potem rozpoczął studia na University of California i pomógł drużynie Cal Bears zdobyć dwa mistrzostwa z rzędu. Pod koniec lat 90-tych założył własną firmę PR, The Bingham Group. Latem 2001 roku, Mark z przyjaciółmi skakał ze skał na Hawajach i uciekał przed bykami w Pamplonie. 11 września miał wziąć udział w ślubie bliskiego przyjaciela Muzułmanina.

Deora Frances Bodley dorastała w San Diego w Kalifornii. Już w średniej szkole prowadziła z rówieśnikami pogadanki o AIDS, jako wolontariuszka pracowała podczas organizacji Olimpiady Specjalnej i opiekowała się schroniskiem dla zwierząt. W dniu śmierci studiowała psychologię na Santa Clara University i koordynowała program czytania i pisania dla uczniów szkół podstawowych.

Stewardessa Sandra Bradshaw, 38 lat, dorastała na rodzinnej farmie w Północnej Karolinie. W październiku 1990 roku, Sandy wyszła za mąż za Phila - pilota US Airways, a dwa miesiące później rozpoczęła pracę dla United Airlines. Phil i Sandy mieli dwoje dzieci - córkę Alex i syna Nathana. Sandy była tryskającą energią, otwartą osobą ze wspaniałym uśmiechem. Uwielbiała podróżować, ale miała także silne korzenie w domu rodzinnym.

Thomas E. Burnett, Jr. miał 38 lat. Był człowiekiem o wysokim poczuciu tego, co dobre i złe. Był stały w swoich przekonaniach. Tom miał zdolność do szybkiego oceniania sytuacji i natychmiastowego reagowania. Urodził się w Bloomington, Minnesota. Przez dwa lata studiował na Saint John's University w Collegeville, Minnesota, gdzie intensywnie rozwijała się jego kariera sportowa. Grał w futbol. Poważna kontuzja spowodowała jednak, że musiał przestać grać i przeniósł się do Carlson School of Management na University of Minnesota. Tam został szefem bractwa Alpha Kappa Psi i ukończył wydział finansów. Przed śmiercią pracował w produkującej sprzęt medyczny firmie Thoratec i myślał o doktoracie. Miał żonę i trzy córki, którym był bardzo oddany .

William Joseph "Billy" Cashman był od 31 lat mężem Maggie. Oboje dorastali na Manhattanie, a po ślubie przenieśli się do New Jersey. Billy służył w wojsku, miał czerwony pas karate i uprawiał piesze wędrówki. We wrześniu 2001 roku wraz z przyjaciółmi był w drodze do Yosemite Park. Był spawaczem i w latach 60-tych pracował przy budowie World Trade Center.

Georgine Rose Corrigan urodziła się w 1946 roku. Dorastała w miasteczku Woodville w Ohio. Była najstarsza z trójki rodzeństwa. W 1976 roku wraz z córką Laurą, którą samotnie wychowywała, przeniosła się do Honolulu. Początkowo pracowała w banku, a następnie zajęła się handlem antykami. Georgina była najlepszą przyjaciółką swojej córki i kochającą babcią dla jej syna, Dylana. Była wieczną optymistką, która przyciągała do siebie ludzi.

Patricia Cushing miała 69 lat, ale zupełnie na tyle nie wyglądała. Urodziła się w Baltimore, Maryland. Wspólnie z mężem Thomasem wychowała pięcioro dzieci - trzech synów i dwie córki. Patricia uwielbiała się śmiać i była bardzo ciepłą, łagodną osobą. Jej cierpliwość zjednywała ludzi. Zawsze była w stanie zająć się trudnymi klientami - pracowała jako przedstawiciel handlowy New Jersey Bell. Po śmierci męża, Patricia bardzo zbliżyła się do swojej szwagierki Jane Folger, z którą w dniu tragedii leciała na wakacje do Kalifornii. Miała to być ich pierwsza wyprawa na Zachodnie Wybrzeże.

Kapitan Jason M. Dahl był najmłodszym z pięciorga dzieci. Dorastał w Haga Drive w San Jose. Był aktywnym członkiem Kościoła Luterańskiego. W 1980 roku ukończył San Jose State University na wydziale aeronautyki, a w 1981 roku poślubił Gayle Hartshorn. Pięć lat później urodził się jego syn Jason Matthew Dahl, Jr. Po kilku latach pracy w United Airlines, Jason otrzymał propozycję instruktora w centrum szkoleniowym. Chociaż uwielbiał latać, dzięki pracy w centrum mógł spędzać więcej czasu z rodziną. Był złotą rączką. Lubił pomagać innym.

Joseph DeLuca pracował dla Pfizer jako konsultant systemów biznesowych. Był bardzo lubiany przez współpracowników. Lubił rysować, brać udział w wyścigach samochodowych, podróżować. Miał olbrzymie poczucie humoru i był pełen współczucia dla innych.

Patrick Joseph "Joe" Driscoll służył w marynarce wojennej podczas wojny w Korei. Następnie ukończył New York University School of Engineering na wydziale informatyki. Kochał Irlandię i często tam wracał, aby dotrzeć do korzeni swojej rodziny. Mieszkał z Manalapan, New Jersey z ukochaną żoną, Maureen. Mieli czworo dzieci. Uwielbiał chodzić na piesze wycieczki. Każdego roku wyruszał na dwie duże wyprawy. We wrześniu 2001 roku był w drodze do Yosemite National Park w Kalifornii wraz z przyjacielem Billy'm Cashmanem.

Absolwent Colgate University i Cornell University, Edward P. Felt poświęcił swoje życie pasji do nauki. Był jednym z czołowych specjalistów zajmujących się kryptologią. Świetnie porozumiewał się ze swoimi kolegami po fachu, a także ze studentami. Edward nigdy nie przedkładał pracy nad życie rodzinne. Był oddanym mężem i ojcem.

Jane Claire Cushing Folger urodziła się w 1928 roku w Bayonne, New Jersey. Jeszcze w szkole średniej poznała swojego przyszłego męża, Jacka Folgera, który zaraz po ukończeniu szkoły walczył w oddziałach marines na Pacyfiku. Kiedy wrócił do kraju, pobrali się. Mieli sześcioro dzieci. Ich najstarszy syn, Jackie zginął w Wietnamie w 1970 roku, a najmłodszy, Terence zmarł na AIDS. Jane długo nie mogła się otrząsnąć po tej śmierci. Po kilku latach depresji, dopiero dzięki pomocy wnuków powróciła do życia. Wtedy też nawiązała bliższy kontakt ze swoją szwagierką, Pat Cushing. Okazało się, że mają wiele wspólnych zainteresowań - koncerty, teatr, spacery. We wrześniu 2001 roku Jane i Pat wybrały się na wymarzoną wyprawę do San Francisco.

Andrew Garcia dorastał w San Jose, ale jego rodzina pochodziła z Hiszpanii. Na uniwersytecie odkrył swój talent zapaśnika. W wieku 29 lat poznał Dorothy, która pracowała dla United Airlines. Andrew był kontrolerem ruchu. Dorothy i Andy mieli troje dzieci: Kelly, Audrey i Andrew. Andy był spokojnym człowiekiem, dla którego liczyły się dobre maniery. Miał też duże poczucie humoru. Lubił muzykę, ćwiczenia, spacery i dobre jedzenie. Był zafascynowany lataniem. Kiedyś chciał zostać pilotem.

Jeremy Glick był trzecim z szóstki rodzeństwa. Dorastał w New Jersey. Ukończył University of Rochester. Świetnie radził sobie w judo - miał na tym polu sporo osiągnięć. W wieku 13 lat, Jeremy spotkał Lyz Makely. Pobrali się 12 lat później. Ich córka Emmy urodziła się trzy miesiące przed jego śmiercią. Jeremy kochał poezję i przez całe życie pamiętał o zasadach, jakie wszczepili mu rodzice: współczucie, odwaga, siła charakteru.

Kristin White Gould urodziła się w Olga Kristin Osterholm w 1936 roku. Swój pierwszy wiersz napisała w wieku 5 lat. Przez całe życie interesowała się literaturą. Studiowała łacinę i starożytną grekę. W 1958 roku wyszła po raz pierwszy za mąż i urodziła córkę Allison. Po rozwodzie samotnie wychowywała córkę i pracowała jako niezależna autorka. Kristin mówiła płynnie kilkoma językami, a wakacje spędzała w historycznych miejscach. Ostatnie lata przed śmiercią pracowała jako dziennikarz medyczny i była dobrze znana w Nowym Jorku. Równocześnie cały czas pisała wiersze.

Lauren Catuzzi Grandcolas urodziła się w Bloomington, Indiana w 1963 roku. Miała męża Jacka. Ukończyła University of Texas w Austin, gdzie była członkiem towarzystwa Alpha Delta Pi. Ostatnio pracowała z wydawcą nad książką dotyczącą osiągnięć kobiet, ich świadomości i zachowań. Książka ta była jej olbrzymią dumą. Po jej śmierci rodzina dokończyła prace nad książką i została ona wydana - You Can Do It! The Merit Badge Handbook for Grown-Up Girls Lauren Catuzzi Grandcolas. Lauren była zawsze dobrym, troskliwym przyjacielem.

Stewardessa Wanda Anita Green urodziła się w Oceanside w Kalifornii w 1952 roku. Ukończyła Rockland Community College w Nowym Jorku. W 1973 roku rozpoczęła pracę dla United Airlines, a w 1978 roku wyszła za Joe Benjamina Greena. Mieli dwoje dzieci. Wanda była aktywnym członkiem Kościoła Prezbiteriańskiego i służyła jako diakon. Zajmowała się także nieruchomościami. W 1996 roku zdobyła licencję agenta nieruchomości. Jej współpracownicy pamiętają ją jako bardzo dobrą koleżankę. Była wspaniałym przyjacielem.

Donald Freeman Greene był wiceprezesem Safe Flight z siedzibą w Nowym Jorku. Jego firma zajmowała się projektowaniem i produkcją zabezpieczeń i innego sprzętu dla lotnictwa. Stworzyła też i sponsorowała program, który pozwalał na przeloty chorych na raka na leczenie. Donald Greene urodził się w White Plains. Była zapalonym zapaśnikiem, grał w tenisa, golfa i rugby. Ukończył wydział inżynierii Pace University. Uwielbiał operę, żeglowanie, nurkowanie. W 1990 ożenił się z Claudette. Mieli dwoje dzieci - Charlie'go i Jody. Był oddanym, dumnym ze swoich dzieci ojcem.

Linda Gronlund studiowała prawo na American University w Waszyngtonie. Zawsze, jednak interesowały ją samochody i dlatego wkrótce po studiach rozpoczęła pracę w biurze Volvo w New Jersey. W 1980 roku została członkiem Amerykańskiego Klubu Samochodowego i tam poznała swojego partnera Joe DeLuca. Chociaż znali się od 15 lat, zaczęli się spotykać pięć miesięcy przed 11 września 2001 roku. W 1990 roku Linda zaczęła pracę w BMW. Poza samochodami miała wiele innych zainteresowań - żeglarstwo, nurkowanie, ogrodnictwo i fotografię. Miała też brązowy pas w karate. W tragicznym dniu razem z Joe lecieli na krótki odpoczynek. Planowali też uczcić jej urodziny - 13 września.

Richard Guadagno był zawsze godny zaufania i wrażliwy na prawa i uczucia innych. W dniu swojej śmierci pracował jako kierownik rezerwatu Humboldt Bay National Wildlife Refuge w Północnej Kalifornii. Był także licencjonowanych stróżem prawa federalnego i odbywał ćwiczenia m.in. z sytuacji zagrożeń ze strony porywaczy. Rich interesował się muzyką, astronomią, fotografią i botaniką. Surfował, uprawiał wspinaczkę skałkową, gotował. Miał olbrzymie poczucie humoru. Kochał zwierzęta. 11 września, Rich wracał z New Jersey, gdzie jego babcia obchodziła setne urodziny.

Pierwszy officer LeRoy Homer zawsze wiedział, że chce być pilotem. Po raz pierwszy wykonał swój samodzielny lot w wieku 16 lat, a licencję pilota zdobył w 1983 roku. Także w tym roku wstąpił do Akademii Sił Powietrznych. W 1995 roku zdobył tytuł kapitana i rozpoczął pracę dla United Airlines. Od 1996 roku latał tylko na Boeingach 757/767.

Toshiya Kuge był studentem drugiego roku inżynierii na Waseda University w Tokio. Był zapalonym sportowcem. W lutym 2000 roku przez miesiąc uczył się angielskiego na Utah University. Lubił amerykańską muzykę i filmy. Miał dwa psy husky. W sierpniu 2001 roku, Toshiya podróżował po Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. 11 września leciał do San Francisco, aby przesiąść się na lot do Japonii.

Stewardessa CeeCee Lyles wychowywała się w Fort Pierce na Florydzie. Przez sześć lat pracowała w policji i awansowała na detektywa. Była bardzo otwartą, kochającą kobietą. Wierzyła, że jest w stanie zrobić wszystko. Była silna. W 2000 roku wyszła za mąż za Lorne'a Lylesa, sierżanta policji. Mieli dwóch synów. Pod koniec 2000 roku CeeCee zaczęła pracę dla United Airlines. Lubiła latać, miała duże poczucie humoru. Razem z mężem uwielbiali chodzić do kina. Byli bardzo w sobie zakochani.

Hilda Marcin urodziła się w Hildegarde Zill w Niemczech. Kiedy miała 8 lat razem z rodzicami zamieszkała w Stanach Zjednoczonych w New Jersey. W lutym 1943 roku wyszła za Edwarda Marcina policjanta z Irvington. Jej mąż zmarł w 1979 roku.

Do czerwca 2001 była doradcą ds. nauczania w szkole w Mount Olive. Pracowała z dziećmi mającymi trudności w nauce. W wieku 79 lat, Hilda odeszła na emeryturę. 11 września leciała na Zachodnie Wybrzeże, aby zamieszkać z córką Carole. Była silna i niezależna, a przy tym urocza i przyjacielska.

Nicole Carol Miller urodziła się w 1980 roku w San Jose w Kalifornii. W 1998 roku ukończyła Pioneer High School. Była dobrą studentką i dobrą pływaczką. Przez cztery lata grała w softball. Nicole była optymistką. Miała wspaniałą osobowość i piękny uśmiech, który sprawiał, że wszyscy świetnie się czuli w jej towarzystwie.

Donald i Jean Peterson pobrali się w 1984 roku. Don miał trzech synów, a Jean trzy córki. Jean dorastała w Lancaster w Pensylwanii. Studiowała pielęgniarstwo na University of Rochester. Była kierowcą karetki, pracowała w schronisku dla samotnych matek i opiekowała się wszystkimi przyjaciółmi i rodziną. Don studiował inżynierię. Pracował w Howard Bank. Po przejściu na emeryturę dużo pomagał innym. Był inteligentnym, cierpliwym człowiekiem.

Mark "Mickey" Rothenberg dorastał na Brooklynie i w 1970 roku ukończył Franklin and Marshall College. Rok później ożenił się z Meredith i podjął pracę w firmie swojego ojca Culver Glassware Company. Był człowiekiem pełnym energii, oddanym swojej rodzinie. Mieli z Meredith dwie córki, które uwielbiał. Lubił podróżować, fascynowały go inne kultury i sport. Mickey był bardzo towarzyski, a ze swoim wysokim IQ był członkiem Mensy.

Christine Snyder mieszkała na Hawajach. Była zaręczona z Ianem, z którym znali się od szkoły średniej. Po ukończeniu college'u pracowała jako projektantka altan. Kochała swoją pracę i była bardzo ambitna. Bardzo troszczyła się o naturalne środowisko na wyspach. 11 września wracała do domu po udziale w konferencji na temat lasów w Waszyngtonie. Dzień wcześniej odwiedziła World Trade Center. Christine bardzo lubiła podróżować i była bardzo otwartą, ciepłą osobą.

John Talignani urodził się w Palmie, we Włoszech. Jego rodzice byli z Nowego Jorku, a w tamtym czasie odwiedzali rodzinę. John był otwartym człowiekiem, uwielbiał słuchać muzyki i robić zakupy w internecie. Odszedł na emeryturę w latach 90-tych. Talignani był wielkim fanem futbolu. Na większość meczy chodził ze swoimi pasierbami, których traktował jak synów i był dla nich wspaniałym ojcem. Zawsze miał czas dla rodziny i na gotowanie, które było jego pasją.

27-letnia Elizabeth Wainio była regionalnym szefem Discovery Channel Stores i 11 września leciała z Newark do San Francisco w sprawach służbowych. W ostatnich chwilach swojego życia zadzwoniła z pokładu samolotu, aby pożegnać się z rodziną. Elizabeth była troskliwa, inteligentna, dojrzała i pełna entuzjazmu. Miała urzekający uśmiech i duże poczucie humoru. W szkole była kapitanem zespołu cheerleaderek i członkiem drużyny hokejowej. Grała też w licznych przedstawieniach. Ukończyła Towson University na wydziale komunikacji masowej. Mieszkała w New Jersey z kotką, Sabriną.

Stewardessa Deborah Welsh kochała nade wszystko swojego męża, życie, ludzi i swoją pracę. Jej pasją było odkrywanie nowych kultur: Nowej Zelandii, Tahiti, Grecji, Niemiec, Włoch. Jej największym szczęściem było zdobycie przyjaźni współpracowników. Miała olbrzymie poczucie humoru, zaraźliwy śmiech i piękny głos. Uwielbiała śpiewać, grać na pianinie i gitarze. Była świetnym kucharzem i zawsze chętnie pomagała innym.