Prasa o filmie

"Labirynt Fauna" to jedna z najbardziej wciągających wizji fantasy, jaka w ostatnim czasie pojawiła się w kinie.

Guillermo del Toro i jego znakomity operator - Guillermo Navarronajwiększy nacisk położyli w filmie na warstwę wizualną, która swoją niezwykłą wizją zdecydowanie przykuwa i pochłania widzów. Ich podróż pomiędzy oboma światami przebiega bardzo płynnie, a widz bez problemu odnajduje się w każdym z nich. Dwa wątki filmu nie kłócą się i nie rywalizują ze sobą, ale też świat fantasy wydaje się dla miłośników tego gatunku najzwyczajniej w świecie bardziej atrakcyjny.

"Labirynt Fauna" to prawdziwa uczta dla smakoszy kina fantasy, jeden z tych filmów, które będzie się pamiętać dłużej i który znajdzie się zapewne w annałach tego gatunku. ( Krzysztof Spór, Stopklatka.pl)

"Labirynt Fauna" to dowód wielkiego talentu Guillermo del Toro. Korzystając z baśniowych rekwizytów reżyser stworzył bowiem niezwykle brutalną, okrutną, ale również przerażająco realną opowieść o jednym z najtrudniejszych okresów w hiszpańskiej historii. Del Toro brawurowo łączy ze sobą światy realny i fantastyczny tworząc wyjątkowe dzieło, które choć zaludnione przez wróżki i fauna oraz pełne odwołań do " Alicji w krainie czarów" zdecydowanie nie jest adresowane do młodych widzów. Dopracowana scenografia w połączeniu z niesamowitymi efektami cyfrowymi złożyły się na jeden z najbardziej zachwycających wizualnie obrazów, jakie gościły na ekranach kin. Doskonałe zdjęcia Guillermo Navarro - długoletniego współpracownika del Toro - umiejętnie potęgują magię i wyjątkowość świata stworzonego przez autora " Hellboya ". " Labirynt Fauna" to również popis wielkiego aktorstwa. Młodziutka Ivana Baquero tworzy niezwykle dojrzałą kreację wcielając się w rolę Ofelii, a znany choćby z "Niewidocznych" Sergi Lopez brawurowo odtworzył rolę bezwzględnego kapitana Vidala. ( Marcin Kamiński, Filmweb.pl)

W swoim magicznym i niezwykle poruszającym filmie del Toro wyjątkowo realistycznie i wiarygodnie przedstawia obydwa wątki. Nie próbuje racjonalizować równoległego świata Ofelii sugerując, że jest to sen lub fantazja. Dwa światy filmu łączą się tworząc alegorię duszy i narodowej tożsamości Hiszpanii, a w szerszej perspektywie walki dobra ze złem, konfliktów między wartościami ludzkimi i nieludzkimi, cywilizowanymi i barbarzyńskimi. ( Philip French, The Observer)

Mroczny, nierealny i groźny " Labirynt Fauna" Guillermo del Toro jest klasyczną bajką - tak przerażającą i poruszającą jak tylko bajki potrafią być. W obydwu światach, tym realnym - rozdartej wojną domową Hiszpanii i tym urojonym, który odkrywa bohaterka filmu Ofelia, musi ona zmagać się z najbardziej wymyślnymi i koszmarnymi zagrożeniami. Ów niezwykły, pełen piękna, namiętności i do głębi przejmujący obraz jest niewątpliwie filmem roku. ( Jonathan Trout, BBC)