Bracia Coen znowu do Oscara?

Dopiero co "To nie jest kraj dla starych ludzi? triumfował na oscarowej ceremonii, a jego reżyserzy Joel i Ethan Coen już zaplanowali premierę swojego kolejnego hitu.

Najnowszy film twórców "Okrucieństwa nie do przyjęcia" to czarna komedia szpiegowska. Film nosi tytuł "Burn After Reading" ("Spalić po przeczytaniu") i ma gwiazdorską obsadę. Wystąpili w nim: George Clooney, John Malkovich, Brad Pitt, Tilda Swinton oraz Frances McDormand (pamiętna policjantka z "Fargo" , prywatnie żona Joela Coena).

Jak ogłosili właśnie producenci filmu, Focus Features and Working Title, "Burn After Reading" pojawi się na ekranach w USA już 12 września.

"To nie jest kraj dla starych ludzi" otrzymało Oscary między innymi w kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser i najlepszy scenariusz adaptowany. Jak do tej pory "To nie jest kraj..." to największy sukces kasowy braci Coen w Stanach.

Producenci przewidują, że komedia "Burn After Reading" ma jeszcze większe szanse na dużą widownię niż oscarowy dramat o psychopatycznym mordercy.