Orły 2008 - nominowani

Wszyscy nominowani do tegorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej.

NAJLEPSZY FILM

"Sztuczki"

"Pora umierać"

"Katyń"

NAJLEPSZA REŻYSERIA

Andrzej Wajda - "Katyń"

Andrzej Barański - "Parę osób, mały czas"

Łukasz Palkowski - "Rezerwat"

Andrzej Jakimowski - "Sztuczki"

ODKRYCIE ROKU

Sonia Bohosiewicz - "Rezerwat"

Łukasz Palkowski - "Rezerwat"

Damian Ul - "Sztuczki"

NAJLEPSZY FILM EUROPEJSKI

"4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni" - Cristian Mungiu

"Królowa" - Stephen Frears

"Życie na podsłuchu" - Florian Henckel von Donnersmarck

NAJLEPSZA GŁÓWNA ROLA KOBIECA

Sonia Bohosiewicz - "Rezerwat"

Krystyna Janda - "Parę osób, mały czas"

Danuta Szaflarska - "Pora umierać"

NAJLEPSZA GŁÓWNA ROLA MĘSKA

Andrzej Hudziak - "Parę osób, mały czas"

Andrzej Chyra - "Katyń"

Robert Więckiewicz - "Wszystko będzie dobrze"

NAJLEPSZA DRUGOPLANOWA ROLA KOBIECA

Danuta Stenka - "Katyń"

Krystyna Tkacz - "Parę osób, mały czas"

Stanisława Celińska - "Południe - Północ"

NAJLEPSZA DRUGOPLANOWA ROLA MĘSKA

Artur Żmijewski - "Katyń"

Jan Frycz - "Korowód"

Tomasz Sapryk - "Sztuczki"

NAJLEPSZE ZDJĘCIA

Janusz Kamiński - "Hania"

Paweł Edelman - "Katyń"

Arthur Reinhart - "Pora umierać"

Adam Bajerski - "Sztuczki"

NAJLEPSZY SCENARIUSZ

Andrzej Jakimowski - "Sztuczki"

Andrzej Barański - "Parę osób, mały czas"

Dorota Kędzierzawska - "Pora umierać"

NAJLEPSZA MUZYKA

Krzysztof Penderecki - "Katyń"

Paweł Szymański - "Korowód"

Włodek Pawlik - "Pora umierać"

NAJLEPSZA SCENOGRAFIA

Magdalena Dipont - "Katyń"

Maarten Piersma - "Nightwatching"

Robert Czesak - "Strajk"

Andrzej Kowalczyk - "Wszystko będzie dobrze"

NAJLEPSZE KOSTIUMY

Magdalena Biedrzycka - "Katyń"

Maarit van der Brugi, Jagna Janicka - "Nightwatching"

Ewa Krauze - "Strajk"

NAJLEPSZY MONTAŻ

Milenia Fiedler, Rafał Listopad - "Katyń"

Elżbieta Kurkowska - "Korowód"

Wanda Zeman - "Parę osób, mały czas"

Dorota Kędzierzawska, Arthur Reinhart - "Pora umierać"

Piotr Kmiecik - "Świadek koronny"

Krzysztof Szpetmański - "Wszystko będzie dobrze"

NAJLEPSZY DŹWIĘK

Bartek Putkiewicz, Michał Żarnecki - "Hania"

Jacek Hamela - "Katyń"

Michał Żarnecki - "Południe - Północ"

Aleksander Musiałowski, Maria Chilarecka-Barczyńska - "Sztuczki"

Jan Freda - "U Pana Boga w ogródku"