Będzie sequel "Sexu w wielkim mieście"?

Dopiero co do kin amerykańskich trafił pełnometrażowy film oparty na popularnym serialu "Sex w wielkim mieście", a już mówi się o kręceniu drugiej części fabuły.

Możliwości zrealizowania sequelu "Sexu..." nie wykluczył reżyser, scenarzysta i producent pierwszej części, Michael Patrick King:

W moim filmie jest początek, rozwinięcie i wyraźne zakończenie, ponieważ nie chciałem, aby publiczność wychodziła z kin nie do końca zadowolona. Z drugiej strony, aktorki są wspaniałe, i jeśli uśmiechnie się do mnie szczęście, a ludzi ta historia nadal będzie interesowała, to czemu nie [stworzyć sequelu]?

Na razie DreamWorks podpisało z Kingiem umowę na pierwszeństwo w realizacji jego kolejnego scenariusza. O swoim nowym projekcie reżyser mówi tak:

Będzie to komedia romantyczna, ale zdekonstruowana. Chcę pisać poważniejsze historie o miłości. Właśnie to było wspaniałe w tworzeniu "Sexu..." : że publiczność serialu była przyzwyczajona do oglądania skomplikowanych historii i tej samej komplikacji spodziewała się po fabule.

Tymczasem pierwsze recenzje filmowego "Sexu..." są dość pozytywne, choć niektórzy krytycy podkreślają, że kinowa fabuła nie oferuje niczego więcej niż kilka odcinków serialu.

Za mało seksu, za dużo wielkiego miasta - poczytaj recenzje "Sexu..." z prasy amerykańskiej