Ruszyły zdjęcia do nowego "Terminatora"

W Nowym Meksyku rozpoczęto realizację filmu "Terminator Salvation: The Future Begins" w reżyserii McG. W filmie wystąpią Sam Worthington i Christian Bale.

5 maja 2008 roku w Albuquerque w Nowym Meksyku rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Terminator Salvation: The Future Begins" z Samem Worthingtonem i Christianem Bale w rolach głównych. Film jest produkcją Halcyon Company i Moritz Borman, a jego reżyserii na podstawie scenariusza Michaela Ferrisa i Johna Brancato podjął się McG. filmu "Terminator Salvation: The Future Begins" wyprodukują Moritz Borman, Derek Anderson, Victor Kubicek i Jeffrey Silver przy udziale Petera D. Gravesa, Bahmana Naraghi, Mario F. Kassara, Andrew G. Vajna, Joela B. Michaelsa, Dana Lina oraz Jeanne Allgood jako producentów wykonawczych.

Akcja kolejnej części serii filmowej Terminator osadzona jest w post-apokaliptycznym 2018 roku. John Connor (Bale) to człowiek, którego przeznaczeniem jest prowadzić opór przeciwko Skynet i armii Terminatorów. Ale przyszłość, w którą Connor od początku wierzył, zostaje częściowo zmieniona na skutek pojawienia się Marcusa Wrighta (Sam Worthington), obcego, którego ostatnim wspomnieniem jest pobyt w celi śmierci. Connor musi teraz zdecydować czy Marcus został przysłany z przyszłości, czy jest zbiegiem z przeszłości. Kiedy Skynet przygotowuje ostateczny atak, Connor i Marcus rozpoczynają odyseję, która zabiera ich do serca operacji Skynet, gdzie odkrywają straszną tajemnicę związaną z możliwością unicestwienia rasy ludzkiej. W filmie wystąpią także Anton Yelchin jako Kyle Reese, Charlotte Gainsbourg jako Kate Connor, Moon Bloodgood jako Blair Williams, Common jako Barnes oraz Jadagrace jako Star.

filmu "Terminator Salvation: The Future Begins" jest kolejną częścią zarabiającej miliardy serii Terminator, a zarazem pierwszym filmem nowej trylogii. Premiera na terenie Ameryki Północnej została zaplanowana na 22 maja 2009 roku.

Zdjęcia odbywają się w halach Albuquerque Studios oraz innych lokalizacjach Nowego Meksyku.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.terminatorsalvation.com.