Fado w Kazimierzu

Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI 2008 odbędzie się w Kazimierzu Dolnym oraz Janowcu nad Wisłą w dniach 2 - 9 sierpnia

Festiwal DWA BRZEGI jest spotkaniem ze sztuką w wielu odsłonach. Zarówno Kazimierz jak i Janowiec, ze swoistym klimatem i atmosferą, to miejsca wymarzone by zagościła tam muzyka. Na otwarcie festiwalu 2 sierpnia na Zamku w Kazimierzu odbędzie się koncert najwybitniejszego pieśniarza fado Carlosa du Carmo (Portugalia). To wielka gwiazda muzyki fado, inspirator powstania i gwiazda najnowszego filmu Carlosa Saury pod tytułem "Fados", w całości poświęconego temu stylowi muzycznemu i jego korzeniom.

Film "Fados" otworzy cykl filmów pod hasłem "Muzyka, moja miłość" , których tematem jest muzyka lub twórcy muzyki na przykład: "Rolling Stones w blasku świateł" Martina Scorsese, "Cafe de los Maestros" Miguela Kohana.

Na zamknięcie festiwalu w Janowcu na Zamku zabrzmi muzyka skomponowana i wykonywana przez jednego z najciekawszych obecnie kompozytorów muzyki filmowej i nie tylko, a jednocześnie świetnego pianisty jazzowego Włodka Pawlika. Na program jego koncertu złożą się utwory skomponowane do filmów: "Warto umierać" D. Kędzierzawskiej, "Straż nocna" P. Greenawaya, "Wichry Kołymy".

Gośćmi Festiwalu DWA BRZEGI będzie formacja Karbido-Stolik, która zaprezentuje projekt "Szmeroszepty klonowe, czyli partytura na czterech panów i stół". Pod tym tajemniczym tytułem kryje się niezwykły proces wydobycia muzycznej duszy z kuchennego stołu. Członkowie grupy Karbido zabiorą nas w podróż zbudowaną z codziennych-niecodziennych dźwięków.

Bilety na koncerty będą do nabycia na dwa tygodnie przed Festiwalem w wybranych punktach sieci Empik. O szczegółach informować będziemy na stronie internetowej Festiwalu www.dwabrzegi.pl .