"Mroczny rycerz" bije rekordy wszech czasów!

Zyski z najnowszego Batmana mogą przejść najśmielsze oczekiwania - w weekend premierowy film pokonał "Gwiezdne wojny" i "Spider Mana"

Mroczny rycerz - wreszcie pełen zwiastun!

W ten piątek w Stanach Zjednoczonych odbyła się długo oczekiwana premiera "Mrocznego rycerza" - najnowszej adaptacji komiksu o przygodach Batmana. Film pobił rekordy wszechczasów zarabiając 155.3 miliony dolarów w przeciągu jednego weekendu! Detronizując w ten sposób dotychczasowego rekordzistę - "Spider Mana 3" , który w przeciągu pierwszych trzech dni od premiery w maju zeszłego roku zarobił 151.1 miliona dolarów.

Do tej pory rekord sprzedaży w ciągu pierwszego dnia pokazów należał również do "Spider Mana 3" Sama Raimi (59.8 miliona dolarów) i także ta liczba została przez "Mrocznego rycerza" przekroczona. Już w piątek (włączając sprzedaż biletów od północy w czwartek) film Christophera Nolana zarobił 67.9 miliona dolarów.

"Mroczny rycerz" wyprzedził nawet "Gwiezdne Wojny - Część 3: Zemsta Sithów" Georga Lucasa, które w ciągu premierowego weekendu zdobyły 108,43 miliona dolarów.

To nie pierwszy raz film o człowieku-nietoperzu bije rekordy popularności. Było tak już w przypadku"Batmana" z 1989 roku w reżyserii Tima Burtona, "Powrotu Batmana" (1992) tego samego twórcy i "Batmana Forever" (1995) Joela Schumachera.

W filmie Nolana zobaczymy między innymi: Christiana Bale'a, Morgana Freemana, Michaela Caine'a, Maggie Gyllenhaal oraz Heatha Ledgera w roli Jokera. Tragiczna śmierć młodego aktora sprawiła, że jego rola w filmie "Mroczny rycerz" została owiana legendą jeszcze przed premierą.

Batman: Joker kontra Joker

Drugim sukcesem kasowym minionego weekendu w USA był film "Mama Mia!" - adaptacja broadwayowskiego musicalu zdobyła dla firmy Universal 27,6 miliona dolarów. Meryl Streep tańczącą w rytm piosenek Abby będziemy mogli zobaczyć na polskich ekranach w połowie września.