George Clooney będzie dziwacznym lisem

George Clooney zgodził się udzielić swojego głosu lisowi w najnowszej animacji Wesa Andersona

George Clooney, który ostatnio wyreżyserował i zagrał w filmie TEKST "Leatherheads"- romantycznej komedii, której akcja rozgrywa się w środowisku sportowym w latach 20-tych w USA, potwierdził swój udział w "Fantastic Mr. Fox" . Tytułowy fantastyczny lis będzie mówił głosem Clooneya. Panią Fox ma zostać Cate Blanchett. Historia realizowana, o ironio, przez Fox Animation ma opowiadać o tym, jak sprytny lis pragnie przechytrzyć farmerów, którzy zagrażają jego rodzinie.

Reżyserii filmu podjął się Wes Anderson znany ze znakomitego poczucia humoru. Bohaterowie jego filmów są zwykle mocno neurotyczni, zagubieni w absurdach codzienności i nieszczęśliwie zakochani. Tak było w przypadku "Genialnego klanu" z Genem Hackmanem, Anjelicą Huston i Gwyneth Paltrow, jak również "Pociągu do Darjeeling" z Owenem Wilsonem i Adrienem Brodym. Czy bohaterowie "Fantastic Mr. Fox" będą równie dziwaczni co postaci z poprzednich filmów Andersena?

"Fantastic Mr. Fox" powstaje na podstawie powieści znanego autora książek dla dzieci Rolada Dhala, spod pióra którego wyszedł niezapomniany "Charlie i fabryka czekolady" - zekranizowany przez Tima Burtona w 2005 roku. Anderson, tak jak i Burton wydaje się mieć dziecięcą duszę niezbędną przy realizacji takich projektów.